sobota - 22. júna, 2024
, Peter Bažík, Ivanna Bagová a Adam Kukačka spojili sily v Zrnku nádeje. Komu venujú túto skladbu?

Peter Bažík, Ivanna Bagová a Adam Kukačka spojili sily v Zrnku nádeje. Komu venujú túto skladbu?

Traja osobití speváci, tri výnimočné hlasy, tri nevšedné osobnosti. Dvaja chalani a jedna slečna. Víťaz česko slovenského X FACTOR-u Peter Bažík pokračuje v spolupráci so slovenskými i českými spevákmi aj v jeho novej skladbe. Pre spoluprácu oslovil víťazku česko slovenskej show THE VOICE 2012 Ivannu Bagovú a finalistu (3. miesto)Česko Slovenskej Superstar 2013 Adama Kukačku z Brna.

Rozhovory s detskými onko-pacientmi

Pod taktovkou producenta Stana Guláša z umeleckej agentúry a vydavateľstva Golden Enterntainment tak vznikla skladba s názvom Zrnko nádeje s výborným česko slovenským textom. Samotný text vznikol na základe osobných rozhovorov Petra Bažíka s onkologicky chorými deťmi v slovenských nemocniciach. Odrážajú sa v ňom ich myšlienky, pocity, túžby, sny, očakávania i nádej.

Skladba je tak určená pre všetky deti, mladých či dospelých ľudí, ktorí aktuálne prechádzajú ťažkým životným obdobím. Či už z akéhokoľvek zdravotného hľadiska, z pohľadu problémov v rodine, medziľudských vzťahov alebo partnerských starostí.Petrov, Ivannin a Adamov hlasový prejav dal skladbe potrebnú jemnosť a láskavosť, ale aj naliehavosť, energiu a túžbu nájsť to pomyselné zrnko nádeje, ktoré dáva vieru vstať a ísť ďalej.

Skladbu skomponoval, zaranžoval a nahral Peter Bažík, o mix sa postaral Peter Bažík a Stano Guláš amastering zrealizoval Jaroslav Jančich. Aranžmány sú postavené na nástrojoch a obsadení orchestra, pričom autorský tím kládol dôraz na dynamiku hudobnej časti skladby.

Túžba uniknúť z reality

Pri hľadaní námetu na klip si autori dali záležať na metaforickom obrazovom stvárnení pocitu ľudí v tiesni, súžení či útrapách, ktorí sa v každom okamihu snažia nájsť veľa krát i to minimum pozitívnych chvíľ. Nakrútených bolo množstvo záberov a sekvencií v rôznych ročných obdobiach (zima, jar, leto). Za kameru sa postavil Marek Raffay a Michael Gejdosh, ktorý sa pod klip podpísal aj režijne.

Z objemu nakrúteného materiálu si režisér nakoniec vybral letnú atmosféru, vyjadrujúcu snahu utrápených ľudí nájsť pozitívne myšlienky. Peter Bažík pri výslednej forme klipu dával dôraz aj na autentickosť pocitov: „Hľadali sme obraz, ktorý by vyjadril pocity ľudí, snažiacich sa uniknúť zo súženia. Z hotových materiálov sme nakoniec vybrali tie, ktoré symbolizovali hlboký význam textu. Metaforická podoba klipu prezrádza túžbu ľudí uniknúť z reality väčších či menších starostí a aspoň na chvíľu na ne zabudnúť. Verím, že v atmosfére klipu a hĺbke textu sa nájdu mnohí, ktorí sú fyzicky či duševne uboľavení. Kiež by im táto skladba dodala nádej“.

Zdroj: Stano Guláš, Golden Entertainment/red

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …