nedeľa - 19. mája, 2024
, Peter Lipa pokrstil nový album Dobré meno a uviedol klip Motýľ

Peter Lipa pokrstil nový album Dobré meno a uviedol klip Motýľ

Peter Lipa nedlho po uvedení albumu Slovenské evergreeny odpremiéroval album Dobré meno a vzápätí uviedol videoklip k skladbe Motýľ.

Najznámejší slovenský jazzový spevák Peter Lipa je momentálne naozaj činorodý  a štyri mesiace po premiére albumu Slovenské evergreeny uviedol na svet nový album Dobré meno. Ide o “štandardný” lipovský album s vlastnými piesňami speváka na pomedzí jazzu, soulu, bluesu a popu a jeho skoré vydanie je podľa Lipu spôsobené tým, že kontinuálne nadväzuje na Slovenské evergreeny.

„Druhý album je vlastne jeho priame pokračovanie,“ hovorí Peter Lipa v rozhovore pre Aktuality.sk. „Okrem štyroch skladieb na Evergreeny smev rámci jednej štúdiovejsession s mojou kapelou nahrali aj deväť mojich piesní. Dokonca som rozmýšľal, že ich vydám naraz, ale potom som si povedal, žetoto si mohol dovoliť asi len Prince a nebudem si sám sebe konkurovať, takže je medzi nimi štvormesačný odstup.”

Lipov dvorný a na niekoľkých albumoch exkluzívny textár Milan Lasica je tentoraz autorom len jednej skladby, Motýľ. A práve tá sa stala prvým kandidátom na video. Spoluautorom tejto moderne produkovanej skladby je Martin Majlo Štefánik (Ľudové mladistvá), hudobným producentom Adrián Liškaa videoklip nakrútil režisér Branislav Vincze.

Zdroj: Katarína Ovseníková, manažérka PL

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …