nedeľa - 14. júla, 2024

Piaty ročník eMTé Festu v Martine štartuje už 26. októbra

Aj tento rok pripravilo Mesto Martin a Centrum kultúry MARTIN v poradí už 5. ročník zaujímavého podujatia s názvom eMTé Fest 2013. Podujatie sa uskutoční v sobotu 26. októbra 2013 o 17-tej hodine v novootvorenom priestore Mestská scéna (M. R. Štefánika 54, bývalý HiFi klub) v Martine. Pre držiteľov Mestskej karty je zľava na lístok 1 euro.

Festival po štyroch zrealizovaných ročníkoch nepochybne potvrdzuje svoju zmysluplnosť a jedinečnosť v rámci slovenských festivalových aktivít. Podujatie nadväzuje na hudobné prehliadky pôvodnej slovenskej pesničkárskej tvorby s názvom Folk Martin 2009 a 2010, ktorých zámerom bolo priblížiť tento hudobný žáner v spolupráci so Slovenskou televíziou formou televízneho dokumentu. Jeho počiatočné, žánrovo monotematické zameranie na folkovú produkciu sa časom otvorilo a vyprofilovalo na multižánrovú hudobnú prehliadku zameranú na pôvodnú autorskú tvorbu, ktorá popri hudobnej zložke rezonuje aj kvalitnou textovou výpoveďou.

Tohtoročný eMTé Fest prebehne na dvoch pódiách: na hlavnom pódiu vystúpia kapely Tu v dome, Heľenine oči, Korben Dallas a Longital, komornú scénu vyplnia pesničkári Rado Tiňo, Ivo „Had“ Weiss, Števo Šanta a Peter „Petiar“ Lachký.

Podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.
Vstupné: 8 eur, držitelia Mestskej karty Martin 7 eur (predpredaj vstupeniek: Čokoládovňa BON BON – M. R. Štefánika 54, online v sieti Ticketportal). Informácie: kultura@martin.sk, tel. č.: 0918 508 578, 043 4204 351

, Piaty ročník eMTé Festu v Martine štartuje už 26. októbra

Autor: Mesto Martin, foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *