sobota - 22. júna, 2024
, Plánujete rekonštrukciu? Nezabudnite na kvalitnú hydroizoláciu

Plánujete rekonštrukciu? Nezabudnite na kvalitnú hydroizoláciu

V súvislosti s tematikou bývania sa často stretávame s rovnakým problémom. Nedostatočne izolovanie interiéru alebo úplná absencia kvalitných izolačných materiálov. Platí to najmä pri starších typoch rodinných domov, kedy je pod neodborným dohľadom a bez prítomnosti odborníka vykonávaný takmer každý jeden stavebný úkon.

V rámci úspor a investovania do dobrých riešení sa ale dnes pristupuje k takýmto veciam úplne inak a vy sa o tom môžete teraz spolu s nami presvedčiť.

Urobte to raz a poriadne

Už len z toho dôvodu, že stavebné a rekonštrukčné práce, týkajúce sa vašich domovov sú finančne nákladné, by ste si mali konkrétne úkony dopredu minimálne dvakrát premyslieť a nechať od viacerých firiem naceniť.

Možno aj na základe odporúčaní a referencií, potom vybrať najlepšiu hydroizoláciu v okolí, s ktorou budete dlhodobo spokojní, pretože v interiéri si tak zaistíte potrebný komfort a príjemnú atmosféru, či je leto alebo zima.

Izoláciu môžu podporiť aj moderné žalúzie

Ak si vyberáte kvalitnú izoláciu, ktorá si poradí s nadmernou vlhkosťou a vodou v dome alebo aj byte, zrejme budete potrebovať tie najlepšie izolačné materiály, ktoré niečo stoja. Ako sme už spomínali, tieto investície sa veľmi rýchlo a dobre vrátia do rozpočtu.

Rovnaký účel, okrem iného, môžu mať aj moderné žalúzie. Tie, ktoré utesnia oblasti v okolí okien od vonkajších mrazov alebo naopak vysokých teplôt. Postarajú sa aj o zvukovú izoláciu a o vaše maximálne súkromie. Príjemne zatienia a vytvoria ten správny pocit, bez ohľadu na aktuálne počasie.

Myslite na izoláciu pri každom zásahu do muriva

Ak ste zvážili nutnosť nových moderných schodov, pretože tie aktuálne prestávajú spĺňať všetky dôležité požiadavky, zrejme budete musieť zasahovať aj do stavebnej konštrukcie.

Dajte si pozor na izoláciu, aby ste ju nepoškodili, prípadne ju radšej v rámci tohto zásahu vymeňte celú. Spolu s novými schodmi to bude to najlepšie riešenie pohodlia. Nič neplesnivie a priestor je nonstop optimálne vyhriaty a správne vetraný.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …