piatok - 24. marca, 2023
, Plastický chirurg Igor Homola: Krv mi nikdy nevadila, okrem tej mojej

Plastický chirurg Igor Homola: Krv mi nikdy nevadila, okrem tej mojej

V relácii Nezáväzne s Evou Lacovou sme nazreli do zákulisia plastickej chirurgie, ktorým nás previedol Igor Homola, primár oddelenia plastickej chirurgie Univerzitnej nemocnice Martin.

Pri pojme „plastika“ si mnohí z nás automaticky predstavia rôzne skrášľovacie zásahy. Odbor plastickej chirurgie je však omnoho rozsiahlejší a zložitejší, nakoľko okrem estetickej stránky doň patria aj operácie po úrazoch, stratových poraneniach, chirurgia končatín, popáleniny, vrodené vady apod.

Ako uviedol Igor Homola, počas ambulancie ho niekedy za deň čaká vyše 50 pacientov, absolvuje aj šesťhodinové operácie a táto práca si z pozície zdravotníckeho personálu do istej miery vyžaduje aj úlohu psychológa. Ako zvláda náročné chirurgické zákroky, či prežíva chorobu z povolania, či niekedy oľutoval svoje rozhodnutie stať sa plastickým chirurgom, alebo by sám podstúpil estetický chirurgický zákrok a ďalšie detaily o svojej práci i súkromí prezradil Igor Homola v rozhovore, ktorý si môžete vypočuť aj v našom archíve:

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Vedeli ste, že Žilinský Samosprávny Kraj je spomedzi ostatných krajov najväčším prevádzkovateľom regionálnych nemocníc? Ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *