štvrtok - 23. mája, 2024
, Zdenka Predná a Oskar Rózsa predstavujú prvú spoločnú pieseň

Zdenka Predná a Oskar Rózsa predstavujú prvú spoločnú pieseň

„Poletím“ – tak sa volá spoločná pieseň autorskej dvojice Zdenka Predná a Oskar Rózsa. Hudbu zložili Oskar Rózsa a Zdenka Predná spolu, text napísala Jana Kirschner. Producentom celého projektu je Oskar Rózsa. Skladba ako prvá z albumu otvára koncept, ktorý vznikol z prostej príčiny, z lásky.Vypočujte si dokonalé spojenie Zdenky a Oskara v skladbe „Poletím“.

„Viem, že vstať znova dokážem, až keď spadnem na zem. Poletím, poletím…“ Spieva Zdenka Predná v prvej spoločnej skladbe so svojim partnerom a producentom Oskarom Rózsom. „Pieseň „Poletím“ je prvou skladbou nášho spoločného projektu. Hudobne pestrým a úprimným albumom túžime priniesť ľuďom radosť a inšpiráciu,“ vyznal sa producent Oskar Rózsa.

Speváčka Zdenka Predná a producent a multiinštrumentalista Oskar Rózsasú skúsení hudobníci, ktorí majú na konte mnoho vlastných projektov. „Najprv sme pracovali  každý zvlášť, Oskar vytváral hudbu – základné slučky a motívy, ja texty. Následne improvizáciou a rôznym variovaním sme si zadefinovali pesničky, ktoré hrávame v rôznych obmenách a hľadáme pre nás najpríťažlivejší aranžmán,“ vysvetľuje Zdenka Predná.

Piesne na album vznikajú postupne, Zdenka a Oskar majú rozpracovaných asi 15 skladieb v rôznych fázach produkcie. A aké je to žiť a tvoriť spoločne? „Je to aj výhoda aj nevýhoda. Výhoda v tom, že sa o tom môžeme doma kedykoľvek rozprávať, tvoriť a keďže máme doma štúdio, tak aj nahrávať. Nevýhodou je, že keď ste rodina, to znamená, že celkom určite máte deti a v tom prípade sa o tom nemôžete hocikedy rozprávať a tvoriť. Budúcnosť nášho albumu závisí od nálady a štádia rastu zubov našich detí…“ smeje sa speváčka.

Všetky texty na album píše Zdenka Predná, okrem skladby „Poletím“, ktorú zrecyklovala od Jany Kirschner. „Album budeme prezentovať postupne, skladbu po skladbe tak, ako nám inšpirácia, čas a okolnosti dovolia. V konečnom dôsledku aj pre fanúšikov našej muziky je to interaktívnejší zážitok v čase, postupne sa zoznamovať s materiálom a eventuálne sa tešiť na ďalšiu novinku.Našťastie nemáme piesne do počtu, ktoré by sme potrebovali prepašovať na fyzický CD nosič… Piesne budeme šíriť v digitálnej doméne v podstate virálnym spôsobom, to znamená pre poslucháčov zadarmo,“ prezradil Rózsa.

 

Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Skupina Tublatanka fandí hokeju! Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov pre Majstrovstvá sveta v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *