sobota - 18. mája, 2024
plysove hracky, Plyšové hračky tak, ako ich nepoznáme
Foto ilustračné: Shutterstock

Plyšové hračky tak, ako ich nepoznáme

K detstvu neodmysliteľne patria. Mackovia, ovečky, psíky alebo iné zvieratá, s ktorými môžeme zaspávať v posteli alebo sa s nimi rozprávať. Plyšové hračky tu vždy boli a ešte tu aj dlho budú. Veď aká iná hračka je lepšia než mäkučký macko, ktorý nás stráži počas spánku. Možno už aj vaše deti prišli na čaro plyšových hračiek. No čo ak nie?

Plyšové hračky patria k tým najobľúbenejším. Takmer každé dieťa v našom okolí má aspoň jednu. V dnešnej dobe sa však vyrábajú aj rôzne „upgradované“ verzie klasických plyšákov. Možno ste o nich ešte nepočuli, no sú skvelým tipom na darčeky pre deti, ktoré už klasického plyšáka majú.

Plyšový projektor

Mnohé deti mávajú problém so zaspávaním, pretože sa boja tmy. Pomôcť by mohla plyšová hračka, ktorá je zároveň aj plyšovým projektorom. Prečo? Táto hračka premieta na steny hviezdy. Vaše dieťa tak nebude spať úplne po tme a môže sa zabaviť napríklad tým, že bude počítať koľko hviezd na stene alebo na strope vidí.

Obojstranná plyšová hračka

Veľkým trendom v poslednej dobe je práve obojstranná plyšová hračka. Najčastejšie sa predáva v podobe chobotnice. Jedna strana sa usmieva a jedna sa mračí. Otáčanie takejto hračky pôsobí na jednej strane upokojujúco a na druhej strane vie zabaviť na niekoľko dlhých minút. Vaše dieťa môže prostredníctvom takejto hračky aj komunikovať svoju náladu.

Rozprávajúca plyšová hračka

Ak preferujete interaktívne hračky pre svoje dieťa, plyšové rozprávajúce zvieratká sa vám budú určite páčiť. Takáto hračka má výhodu v tom, že len tak neomrzí, práve naopak. Plyšové hračky s opakujúcou schopnosťou majú v sebe zabudovaný diktafón, ktorý nahrá to, čo niekto povie, a následne to vďaka prehrávaču zopakuje, čo predstavuje veľkú zábavu pre malé deti.

Takéto hračky sú nielen skvelými tipmi na darčeky ale aj inšpiráciou pre vás k tomu, aby ste nemuseli dlho premýšľať nad tým, čo svojmu drobcovi kúpite.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …