nedeľa - 25. februára, 2024
miesane drinky, Miešané drinky, ktoré si dokážete namiešať aj u vás doma
Ilustračne foto: HY-DP / Shutterstock.com

Miešané drinky, ktoré si dokážete namiešať aj u vás doma

Každý človek má rád niečo na pitie. Niekto má rád vodu, niekto ochutené nápoje a niekto má rád aj dobrý alkohol, ktorý si v dobrej spoločnosti dopraje, prípadne hodnotí. Nejde o nič výnimočné, občasné uvoľnenie po náročnom dni alebo len nespútaná zábava večer v klube s priateľmi.

Číra nemusí byť len voda

V poslednej dobe začali byť populárne nielen v kluboch, ale aj takmer všade aj miešané drinky. Ide o nápoj, ktorý v sebe obsahuje rôzne džúsy, ľad alebo iné doplnky a taktiež nejaký druh alkoholu. Jedným z najznámejších druhov je pravdepodobne vodka. Ide taktiež o relatívne lacný a dostupný alkohol, z ktorého je možné robiť niekoľko drinkov. Najpopulárnejším je Cosmopolitan, ktorý by ste mali dostať v každom dobrom podniku. Na miešanie sa používa prevažne čistá. Drink si doma pripravíte relatívne ľahko. Okrem vodky potrebujete ešte limetkovú šťavu, pomarančový likér, brusnicový džús a toto všetko zamiešať s ľadom, ktorý nesmie chýbať. Samotnú limetku neskôr ešte môžete použiť ako ozdobu pohára. Drink pôsobí luxusne a elegantne, preto ho popíjajte pomaly. Mohli by ste sa totiž veľmi rýchlo opiť vzhľadom k sladkej klamlivej chuti nápoja.

Trochu na západ

Iným obľúbeným druhom alkoholu je Gin. Ten máme všetci spojený najmä s Anglickom, ale jeho pôvod siaha hlbšie. Tento alkohol je možné tiež miešať s inými nápojmi. Veľmi častým spojením je Gin – Tonik, ktorý je jednoduchý a príjemný na popíjanie s návštevou alebo partnerom. Ďalším nezabudnuteľným drinkom je Martiny, ktoré má niekoľko variant. Tento drink obsahuje gin, vermut a nesmú chýbať olivy. Podávané v kokteilovom pohári. Oliva je príjemným doplnkom, ktorý nemusíte, ale môžete nakoniec aj zjesť. Netreba zabúdať na dôležitý fakt, že alkohol je deťom neprístupný. Na Slovensku aj vo väčšine Európy je možné užívať alkohol až od osemnástich rokov. Dávajte si preto pozor, nemusí ísť vždy len o zábavu, pite s rozumom.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …