pondelok - 27. mája, 2024
, Podpredseda vlády Peter  Pellegrini: Digitalizačné centrum SNK je unikát

Podpredseda vlády Peter Pellegrini: Digitalizačné centrum SNK je unikát

Konzervačné a digitalizačné centrum Slovenskej národnej knižnice (SNK) vo Vrútkach navštívil 17. januára predseda vlády SR Róbert Fico a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. Digitalizačný projekt označili za najlepší nielen na Slovensku, ale patrí k dvom najlepším v rámci celej Európy.

Spolu s generálnou riaditeľkou SNK Katarínou Krištofovou sa prehliadky konzervačného a digitalizačného centra zúčastnili aj štátna tajomníčka Ministerstva vnútra SR Denisa Saková, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár a primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Digitalizačné centrum vo Vrútkach sa zaraďuje k najlepším v rámci Európy. Vďaka 5 ročnému plánu digitalizácie, ktorý bol nedávno ukončený sa zdokumentovalo viac ako 2 milióny dokumentov. Aké sú ďalšie plány SNK, či bude v digitalizácií pokračovať a čo sa stane s pracovnými miestami, ktoré vznikli vďaka tomuto projektu objasnila generálna riaditeľka SNK Katarína Krištofová.

Počas návštevy sa k digitalizačnému projektu vyjadril pochvalne aj podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini: „Vo Vrútkach som prvý krát a musím povedať, že som nadšený z toho, čo som videl, tou kvalitou, tou profesionalitou a ešte raz treba povedať, toto digitalizačné stredisko vo Vrútkach patrí k dvom najlepším v rámci celej Európy.“

Podľa Pellegriniho slov je digitalizačné centrum vynikajúcim príkladom toho, ako kvalitne sa dajú využiť peniaze z eurofondov. S projektom skončiť nechce, digitalizácia by mala prebiehať aj naďalej a zamerať sa najmä na sprístupnenie dokumentov pre verejnosť a zahraničie. Aké sú ďalšie možnosti využitia konzervačného a digitalizačného centra priblížil podpredseda vlády Peter Pellegrini.

zdroj: redakcia

ilustračné foto: snk.sk

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *