sobota - 13. augusta, 2022
, Poetický text aj jemné sláky: Lenny predstavuje chytľavú baladu „Lithium“,
Processed with VSCO with a6 preset

Poetický text aj jemné sláky: Lenny predstavuje chytľavú baladu „Lithium“,

 Na túto spoluprácu sme čakali dlho! Legendárny producent, rapper a multiinštrumentalista Mike Shinoda, ktorého môžete predovšetkým poznať z jeho pôsobenia v americkej rockovej kapele Linkin Park, spojil sily s českou speváčkou Lenny, aby vznikol jemný a chytľavý singel s netradičným názvom „Lithium“.

„Myslím, že budem hovoriť za celú kapelu, keď poviem, že stretnutie s Mikom bolo jedno z najpríjemnejších s tak významnou zahraničnou hudobnou hviezdou,“vraví Lenny. Track, ktorý pôvodne vznikol už v roku 2017 sa konečne dočkal svojho uvedenia, a to aj s videoklipom z Kanárskych ostrovov.

Základy produkcie vytvoril Ondra Fiedler a potom pesnička dlho čakala v zásuvke na svoj čas zažiariť. Ten prišiel až takmer o tri roky neskôr, keď si ju vybral Mike Shinoda z mnohých ďalších demonahrávok, ktoré odo mňa dostal,“ približuje vývoj piesne Lenny. Produkcia singlu prebiehala na diaľku, Lenny sa ale so Shinodom stretla už v marci 2018, kedy mu s kapelou robila predskokanku na pražskom turné jeho Post Traumatic tour. Už vtedy sa začali formovať počiatky tejto spolupráce. „Oslovil ma s nápadom, či by som mohla hosťovať priamo s ním na pódiu na pesničke „Make It Up As I Go“. Po koncerte som mala možnosť s ním pokecať a Mike sa veľa vypytoval na moju tvorbu, pretože celé naše vystúpenie vtedy pozeral z boku pódia,“ spomína s úsmevom dvadsaťosemročná speváčka. „Dal mi na seba kontakt a dohovorili sme sa, že mu pošlem nejaké pesničky,“ dodáva.

K balade neskôr vznikol aj pôsobivý videoklip z Kanárskych ostrovov, v ktorom sa dokonale prepája atmosféra rozbúreného mora a scénickej púšte. O réžiu sa tentokrát postaral Ondřej Kudyn. Grafický cover singlu navrhla samotná Lenny.

 Spoluprácu s Shinodom, ktorý proces produkcie singlu „Lithium“ streamoval naživo prostredníctvom Twitchu, kde ho sledovalo niekoľko tisíc fanúšikov, si nemôže speváčka vynachváliť. „Svoje projekty chcem vždy dotiahnuť do dokonalosti a nerada poľavujem z nárokov. Keď Mike navrhol, že by v pesničke rád počul živé sláky, zvolala som sláčikový orchester a nechala ho na vlastné náklady nahrať,“ približuje proces tvorby Lenny a dodáva: „potvrdila som si, že Mike je jedným z nás. Úplne sympatický a pokorný človek. V komunikácii s ním ani jeho tímom nebol jediný problém. Myslím, že z pesničky máme všetci radosť.“

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Veronika Rabada, Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Známa slovenská speváčka Veronika Rabada vydáva nový album Sukne, ktorý vznikal počas dvoch rokov koronových …