utorok - 26. septembra, 2023
, Poetický text aj jemné sláky: Lenny predstavuje chytľavú baladu „Lithium“,
Processed with VSCO with a6 preset

Poetický text aj jemné sláky: Lenny predstavuje chytľavú baladu „Lithium“,

 Na túto spoluprácu sme čakali dlho! Legendárny producent, rapper a multiinštrumentalista Mike Shinoda, ktorého môžete predovšetkým poznať z jeho pôsobenia v americkej rockovej kapele Linkin Park, spojil sily s českou speváčkou Lenny, aby vznikol jemný a chytľavý singel s netradičným názvom „Lithium“.

„Myslím, že budem hovoriť za celú kapelu, keď poviem, že stretnutie s Mikom bolo jedno z najpríjemnejších s tak významnou zahraničnou hudobnou hviezdou,“vraví Lenny. Track, ktorý pôvodne vznikol už v roku 2017 sa konečne dočkal svojho uvedenia, a to aj s videoklipom z Kanárskych ostrovov.

Základy produkcie vytvoril Ondra Fiedler a potom pesnička dlho čakala v zásuvke na svoj čas zažiariť. Ten prišiel až takmer o tri roky neskôr, keď si ju vybral Mike Shinoda z mnohých ďalších demonahrávok, ktoré odo mňa dostal,“ približuje vývoj piesne Lenny. Produkcia singlu prebiehala na diaľku, Lenny sa ale so Shinodom stretla už v marci 2018, kedy mu s kapelou robila predskokanku na pražskom turné jeho Post Traumatic tour. Už vtedy sa začali formovať počiatky tejto spolupráce. „Oslovil ma s nápadom, či by som mohla hosťovať priamo s ním na pódiu na pesničke „Make It Up As I Go“. Po koncerte som mala možnosť s ním pokecať a Mike sa veľa vypytoval na moju tvorbu, pretože celé naše vystúpenie vtedy pozeral z boku pódia,“ spomína s úsmevom dvadsaťosemročná speváčka. „Dal mi na seba kontakt a dohovorili sme sa, že mu pošlem nejaké pesničky,“ dodáva.

K balade neskôr vznikol aj pôsobivý videoklip z Kanárskych ostrovov, v ktorom sa dokonale prepája atmosféra rozbúreného mora a scénickej púšte. O réžiu sa tentokrát postaral Ondřej Kudyn. Grafický cover singlu navrhla samotná Lenny.

 Spoluprácu s Shinodom, ktorý proces produkcie singlu „Lithium“ streamoval naživo prostredníctvom Twitchu, kde ho sledovalo niekoľko tisíc fanúšikov, si nemôže speváčka vynachváliť. „Svoje projekty chcem vždy dotiahnuť do dokonalosti a nerada poľavujem z nárokov. Keď Mike navrhol, že by v pesničke rád počul živé sláky, zvolala som sláčikový orchester a nechala ho na vlastné náklady nahrať,“ približuje proces tvorby Lenny a dodáva: „potvrdila som si, že Mike je jedným z nás. Úplne sympatický a pokorný človek. V komunikácii s ním ani jeho tímom nebol jediný problém. Myslím, že z pesničky máme všetci radosť.“

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …