streda - 8. decembra, 2021
, Policajné kontroly na našich cestách nepoľavujú

Policajné kontroly na našich cestách nepoľavujú

Podgurážený vodič prekročil maximálnu povolenú rýchlosť, polícii neunikol

Prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti vozidla s martinským evidenčným číslom zaznamenala v stredu 19. februára hliadka dopravnej polície z Martina na ceste I/18. Vozidlo policajti zastavili a pri kontrole zistili, že vodičom je 41 ročný muž z Vrútok. Pri kontrole vykonali aj dychovú skúšku, pri ktorej mu namerali 1,02 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,13 promile v krvi. Vodiča policajti následne previedli na policajné oddelenie, kde ho poverený príslušník policajného zboru obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Vodiči sú nepoučiteľní

Podobný prípad sa stal aj v utorok 18. februára vo večerných hodinách, kedy policajná hliadka z Liptovskej Sielnice zastavila v Liptovskom Mikuláši – Palúdzke 46 ročného vodiča, u ktorého namerali 0,91 mg/l alkoholu v dychu, teda v prepočte 1,90 promile v krvi. Vodičovi podobne ako v predošlom prípade pri preukázaní viny teraz hrozí trest odňatia slobody na jeden rok.

Polícia preto upozorňuje vodičov, že v záujme zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie a dopravnej nehodovosti na cestách v Žilinskom kraji bude aj naďalej kontroly zameriavať na najčastejšie a najzávažnejšie porušenia zákona o cestnej premávke.

Zdroj: hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová

Foto: Internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *