piatok - 24. mája, 2024
, Vrútocké gymnázium nezrušili

Vrútocké gymnázium nezrušili

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o hroziacom zrušení Gymnázia Jozefa Cígera Hronského, ktoré je zároveň jedinou strednou školou v meste Vrútky. Jeho zatvorenie vyplývalo z údajného zasadnutia rady školy, ktoré sa uskutočnilo 5. februára, i rozhodnutia Vyššieho územného celku. Dnes je však všetkému inak. Gymnázium Jozefa Cígera Hronského sa neruší.

„Po všetkých zaručených aj nezaručených informáciách, ktoré súviseli s našou školou, oznamujem všetkým, že zriaďovateľ školy Žilinský samosprávny kraj nás neruší a škola ostáva naďalej v sieti stredných škôl v regióne. Verím, že po tejto informácii sa ukončia všetky špekulácie a dohady o ďalšej existencii školy. Pre nás je potešiteľné, že na zasadnutí mestského zastupiteľstva vo Vrútkach poslanci jednohlasne schválili zachovanie školy v meste Vrútky a poverili primátora mesta rokovať s naším terajším zriaďovateľom o možnosti, aby škola v budúcnosti prešla pod zriaďovateľskú pôsobnosť mesta Vrútky,“ informuje na internetovej stránke gymnázia jeho riaditeľ Milan Markovič.

7. februára sme riaditeľa vrútockého gymnázia pozvali aj do nášho štúdia, aby nás s danou situáciou dôkladne oboznámil. A hoci je už kríza zažehnaná, ponúkame vám odvysielaný rozhovor, v ktorom riaditeľ Markovič prezrádza nielen dôvody rozhodnutia týkajúce sa zrušenia gymnázia, ale aj detaily boja za jeho záchranu.

[audio:https://rebeca.sk/audio/07_02_2014_markovic.mp3|titles= Milan Markovič v Rádiu Rebeca 07.02.2014]

Foto: gymvrutky.edupage.org

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *