pondelok - 15. augusta, 2022
, Vrútocké gymnázium nezrušili

Vrútocké gymnázium nezrušili

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o hroziacom zrušení Gymnázia Jozefa Cígera Hronského, ktoré je zároveň jedinou strednou školou v meste Vrútky. Jeho zatvorenie vyplývalo z údajného zasadnutia rady školy, ktoré sa uskutočnilo 5. februára, i rozhodnutia Vyššieho územného celku. Dnes je však všetkému inak. Gymnázium Jozefa Cígera Hronského sa neruší.

„Po všetkých zaručených aj nezaručených informáciách, ktoré súviseli s našou školou, oznamujem všetkým, že zriaďovateľ školy Žilinský samosprávny kraj nás neruší a škola ostáva naďalej v sieti stredných škôl v regióne. Verím, že po tejto informácii sa ukončia všetky špekulácie a dohady o ďalšej existencii školy. Pre nás je potešiteľné, že na zasadnutí mestského zastupiteľstva vo Vrútkach poslanci jednohlasne schválili zachovanie školy v meste Vrútky a poverili primátora mesta rokovať s naším terajším zriaďovateľom o možnosti, aby škola v budúcnosti prešla pod zriaďovateľskú pôsobnosť mesta Vrútky,“ informuje na internetovej stránke gymnázia jeho riaditeľ Milan Markovič.

7. februára sme riaditeľa vrútockého gymnázia pozvali aj do nášho štúdia, aby nás s danou situáciou dôkladne oboznámil. A hoci je už kríza zažehnaná, ponúkame vám odvysielaný rozhovor, v ktorom riaditeľ Markovič prezrádza nielen dôvody rozhodnutia týkajúce sa zrušenia gymnázia, ale aj detaily boja za jeho záchranu.

[audio:https://rebeca.sk/audio/07_02_2014_markovic.mp3|titles= Milan Markovič v Rádiu Rebeca 07.02.2014]

Foto: gymvrutky.edupage.org

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinova, Turistická sezóna 2022 klope na dvere! Čo môže náš kraj ponúknuť svojim návštevníkom?

Turistická sezóna 2022 klope na dvere! Čo môže náš kraj ponúknuť svojim návštevníkom?

Čím všetkým láka návštevníkov Žilinský kraj? Jedným z lákadiel je určite príroda, no máme tu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *