pondelok - 27. mája, 2024
, Poslanci mestského zastupiteľstva skontrolovali stav zimného štadióna

Poslanci mestského zastupiteľstva skontrolovali stav zimného štadióna

Poslanci mestského zastupiteľstva si na zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa konalo 28. septembra 2015, vyžiadali kontrolný deň zimného štadióna. Prvý kontrolný deň sa konal minulý týždeň, vo štvrtok 1. októbra, a z 31 členného poslaneckého zboru sa ho zúčastnil druhý zástupca primátora Anton Trnovec a za poslanecký zbor Peter Fiabáne a Miroslav Sokol. 

Dňa 6. októbra sa opakoval kontrolný deň pre poslancov, aby sa ho mohlo zúčastniť čo najviac poslancov zo zastupiteľského zboru v Žiline a pozrieť si tak práce na zimnom štadióne, ktoré sa vykonali počas prázdnin. Kontrola prebehla bez problémov a zúčastnil sa jej prvý zástupca primátora Patrik Groma a za poslancov Peter Durmis, Jozef Juriš a Dušan Maňák.

„Rekonštrukcia zimného štadióna je vykonávaná podľa plánu v súlade s ustanoveným harmonogramom prác. Mesto vykonáva kontrolné dni pravidelne raz týždenne, pretože mu záleží na úspešnom ukončení stavebných prác, ktoré prebiehajú podľa harmonogramu,“ dodal prvý zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

Cieľom rekonštrukcie bolo zveľadiť toto dôležité športovisko, ktoré bude slúžiť aj nastupujúcim generáciám. Okrem samotnej budovy zimného štadióna, pod ktorú sa podpísal už aj zub času, nebol v poslednej sezóne bezproblémový ani chod kompresorov. Preto bolo nevyhnutné vykonať generálnu opravu.

Práce neobišli ani chladiace veže, na ktorých sa vymenili trysky a ložiská. Zväčšoval sa objem nádrže na chladiacu kvapalinu a čiastkové investície sa vynaložili na opravy bezpečnosti, ako sú dvere a svietidlá do výbušného prostredia. Opravená bola aj strecha štadióna a vzduchotechnika v novej aj starej hale. Rekonštruovaná bola železná konštrukcia štadióna, obvodový pás starej haly, obnovy sa dočkali aj elektrické rozvody, toalety, šatne, sprchy, ozvučenie atď. Nezabudlo sa ani na bezpečnosť návštevníkov štadióna, preto pribudol nový bezpečnostný kamerový systém.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *