streda - 24. apríla, 2024
, Mesto sa snaží pomôcť obyvateľom Hlín

Mesto sa snaží pomôcť obyvateľom Hlín

Mesto Žilina sa snaží pomôcť obyvateľom sídliska Hliny v Žiline, ktorých trápi nočný život v prevádzkach medzi Hlinskou a Gabajovou ulicou. V utorok 6. októbra preto zvolalo stretnutie so zástupcami jednotlivých prevádzok, na ktoré sa sťažovali obyvatelia mesta Žilina, aby sa dohodli na riešení tejto situácie.

Obyvatelia Hlín sa obrátili na mesto Žilina s prosbou o pomoc, aby v rámci svojich kompetencií zabezpečilo rešpektovanie nočného pokoja v podnikoch medzi Hlinskou a Gabajovou ulicou v Žiline. Hoci mesto nemá kompetencie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ani iných štátnych orgánov so sídlom v Žiline, ktoré by mohli efektívne zakročiť pri porušovaní zákona, mesto sa snaží dohodnúť s prevádzkarmi podnikov, aby predložili plán rešpektovania nočného pokoja a zabezpečenia bezpečnosti miestnych obyvateľov. Tieto prevádzky s obľubou navštevuje nielen mládež z mesta, ale aj z blízkeho okolia a vysokoškolskí študenti z okolitých internátov, ktorí tam v nočných hodinách trávia svoj voľný čas.

„Mesto má záujem na tom, aby aj prevádzkari fungovali a mladí sa mali kde zabaviť. Je však potrebné dbať na rešpektovanie nočného pokoja a bezpečnosti, na porušovanie ktorých sa sťažujú obyvatelia Hlín. Na dnešnom stretnutí s prevádzkarmi sme dospeli ku konsenzu, že prevádzky pripravia plán a zámery na elimináciu ich negatívnych vplyvov na nerušený život obyvateľov priľahlých bytových domov, o čom budeme verejnosť informovať,“ skonštatoval prvý zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *