utorok - 16. apríla, 2024
, Posledná nočná prehliadka hradu Strečno bude spojená s pozorovaním oblohy

Posledná nočná prehliadka hradu Strečno bude spojená s pozorovaním oblohy

Strečno, 16. augusta  – Známe rozprávkové, filmové i literárne postavy majú všetci návštevníci hradu Strečno možnosť stretnúť už dnes večer počas poslednej letnej prehliadky s názvom Strečniansky des.

„Nočné prehliadky strečnianskeho hradu patria k veľmi obľúbeným a vyhľadávaným podujatiam. Teší nás, že sa k nám návštevníci radi vracajú a s nimi prichádzajú aj noví. Len počas týchto podujatí doteraz navštívilo hrad Strečno viac ako 1700 ľudí,“ uviedol pre tlačovú agentúru TASR riaditeľ Považského múzea v Žiline Ladislav Cimerák.

Návštevníkov hradu čaká počas nočnej prehliadky skutočne pozoruhodný program. „Na hlavnom nádvorí sa šialený profesor, ktorý pomiešal všetky postavičky, bude snažiť dať tento chaos do poriadku a možno mu príde na pomoc istý superhrdina, ktorý premení tie dobré na zlé a zlé na dobré. Alebo opačne? Nechajte sa prekvapiť,“ naznačila Jaroslava Hatiarová zo žilinskej divadelno-improvizačnej skupiny Kapor na scéne.

Vtipné predstavenie však nebude jediným bodom programu večera. Podľa správkyne strečnianskeho hradu Kataríny Repáňovej sa prejavil aj veľký záujem o pozorovanie nočnej oblohy.  „Ľudia po ostatné roky túto novinku privítali a sme radi, že môžeme opäť spolupracovať s krajskou hvezdárňou. V prípade jasnej oblohy a priaznivého počasia sa návštevníci môžu počas poslednej augustovej nočnej prehliadky tešiť na pozorovanie letnej oblohy s časťou Mliečnej cesty či mesiaca, ktorý bude v mimoriadne priaznivej polohe na pozorovanie,“ dodala Repáňová.

Organizátorom nočnej prehliadky hradu Strečno, ktorá sa uskutoční dnes od 20. do 23. hodiny s posledným vstupom o 22.30 h, je Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *