streda - 24. apríla, 2024
, Potulka mestom Žilina: Šport a športoviská v našom meste
Ilustračné foto

Potulka mestom Žilina: Šport a športoviská v našom meste

Turistická informačná kancelária mesta Žilina vás pozýva na potulku mestom Žilina počas ktorej sa dozviete mnohé zaujímavé informácie o športe a športoviskách v našom meste. Nasledujúca potulka mestom sa uskutoční trochu netradične v prvú júnovú nedeľu, 5. júna o 14.00 hod. Zraz bude pri budove Turistickej informačnej kancelárie v Žiline na Námestí Andreja Hlinku. Na potulky mestom je nutné vopred sa hlásiť. 

Dozvieme sa niečo o žilinskom športe o jeho známych i menej známych predstaviteľoch, športoviskách a športových kluboch a spoločne navštívime zimný štadión. Dnes je šport a telesná aktivita súčasťou životného štýlu a Žilinčania môžu dnes športovať podľa ľubovôle, v telocvičniach, na ihriskách, či vonku. Dostupnosť športov a športovísk je však aj dnes spoločenskou témou, hoci ešte pred nejakými 150 rokmi sa o športovaní v Žiline ani nechyrovalo.

Medzi prvými športovcami v Žiline boli študenti reálneho gymnázia, kde sa šport podporoval v rámci učebných osnov, a podobne podporovali športové aktivity aj naši židovskí spoluobčania, ktorí boli na tomto poli mimoriadne aktívni, ich športový klub Makabi, bol jedným z pionierov organizovania športových aktivít v meste. Prejdeme sa spolu k najznámejšiemu športovisku v Žiline, k štadiónu na Strelnici, ale do útrob sa pozrieme zimnému štadiónu, ktorý je dnes jediným športoviskom vo vlastníctve mesta, ak teda nepočítame Mestskú plaváreň v Žiline.

Samozrejme, pripomenieme si zašlú slávu TJ Sokol, či ZK Slovena, skúsime porátať koľko bolo v Žiline plaveckých bazénov, koľko majstrovských titulov uhrali žilinskí volejbalisti a povieme si, ako skončila Športová hala na Bôriku.

Autor: Zuzana Machynová
Foto: Turistická informačná kancelária mesta Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *