sobota - 15. augusta, 2026
, Pozor na kašovitý sneh na cestách, pribudne aj silný vietor
Ilustračné foto: SITA/Tomáš Somr

Pozor na kašovitý sneh na cestách, pribudne aj silný vietor

Na kašovitý a utlačený sneh pokrývajúci vozovky takmer v celom Žilinskom kraji upozornila v stredu ráno webová stránka Slovenskej správy ciest (SSC).

Vodiči by mali zbystriť pozornosť najmä v úseku diaľnice D1 Ivachnová – Važec, na rýchlostnej ceste R3, obchvat Horná Štubňa, medzi Trstenou a Tvrdošínom a v úseku cesty medzi Sedliackou Dubovou a Širokou, kde je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého snehu.

Utlačený sneh v hrúbke štyri až päť centimetrov sa podľa SSC nachádza na cestách III. triedy v obvode Bytča. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) podľa informácií na oficiálnej internetovej stránke nepredpokladá v stredu žiadne väčšie komplikácie spojené s počasím. Pre celý Žilinský kraj však na štvrtok (18. 1.) platí výstraha druhého stupňa pred silným vetrom, ktorý by mal trvať do piatka (19. 1.) rána.

 

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Domáci nezvládli záverečnú tretinu, čo napokon rozhodlo. Martin po domácej prehre stojí pred dôležitou odvetou

Domáci nezvládli záverečnú tretinu, čo napokon rozhodlo. Martin po domácej prehre stojí pred dôležitou odvetou

Štvrtok, 5. marec, Martin – Štvrťfinálová séria medzi MHA Martin a HK TAM Levice sa …