sobota - 13. apríla, 2024
, POZOR – Opäť obmedzenia pod Strečnom tento víkend

POZOR – Opäť obmedzenia pod Strečnom tento víkend

Z dôvodu vypilovania suchých a poškodených stromov LESY SR v spolupráci s políciou obmedzia premávku pod Strečnom v kritickom úseku, kde sa svah nachádza rovno nad cestou. Premávka pod Strečnom bude z tohto dôvodu zastavená v sobotu 22.8 a pravdepodobne aj v nedeľu 23.8. v polhodinových intervaloch v čase od 5:30 do 11:00 hodiny.

LESY SR v spolupráci s políciou obmedzia premávku pod Strečnom v tomto roku po tretí raz. Prvýkrát to bolo z dôvodu vypilovania suchých a poškodených stromov v kritickom úseku, kde je svah rovno nad cestou. Pred dvoma týždňami sa po prvý raz z tohto svahu vrtuľníkom drevo prevážalo na lúku na druhej strane Váhu. Vzhľadom na vysoké teploty vrtuľník nemohol využiť celý plánovaný čas odstávky a časť dreva zostala v poraste. Preto je potrebné odvoz dreva s pomocou vrtuľníka dokončiť v priebehu nastávajúceho víkendu.

Spolu bolo odvezených cca 200 m3 dreva a približne 50 – 100 m3 ešte zostalo pripravených na odvoz. Treba zdôrazniť, že vzhľadom na kvalitu dreva a náročnosť celej akcie ide o vysoko stratovú ťažbu. Predpokladáme, že náklady prevýšia možné výnosy o približne 15.000 – 20.000 €. Vzhľadom na bezpečnosť motoristov však bolo odstránenie týchto stromov nevyhnutné.

Premávka pod Strečnom bude zastavená v polhodinových intervaloch v čase od 5:30 do 11:00 v sobotu 22.8 a pravdepodobne aj v nedeľu 23.8.

Autor: Vlastimil Rezek/hovorca LESY Slovenskej republiky, š.p.
Foto: Miroslav Hamar

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *