nedeľa - 14. júla, 2024
, Pobaltskí indie rockeri Carnival Youth vystúpia opäť na Slovensku. Chystáme rozhovor :)

Pobaltskí indie rockeri Carnival Youth vystúpia opäť na Slovensku. Chystáme rozhovor :)

V súčasnosti jedna z najúspešnejších kapiel pobaltského regiónu zavíta po dvoch rokoch na Slovensko. Carnival Youth sa predstavia už v septembri na troch koncertoch v Košiciach, Bratislave s repertoárom z nového albumu Good Luck, ktorý vychádza 16. augusta.

Na všetky vystúpenia si Carnival Youth pozvali zaujímavých lokálnych hostí, ktorých predstavia v najbližších týždňoch. Carnival Youth je lotyšská trojica spájajúca úhľadné melodické linky a prvky psychedelického popu s energiou rockovej hudby. Ich tvorba a dynamické koncerty, vyvolávajúce široké spektrum emócií od melanchólie až po číru bezstarostnosť, im priniesli pozitívne ohlasy kritikov aj obecenstva naprieč Európou, vrátane ceny European Border Breakers Awards, ktorej laureátmi v minulosti boli zvučné mená ako Aurora, Lykke Li, Milky Chance, Woodkid a ďalší. Mladí hudobníci z Rigy si už zahrali na festivaloch SXSW, The Great Escape, Sziget, Reeperbahn či Eurosonic a absolvovali turné v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Británii a Poľsku.

Kapela Carnival Youth od svojho sformovania v roku 2012 vydala tri albumy. Ich piesne zneli z éteru relácií Johna Kennedyho z XFM, Steva Lamacqa a Chrisa Hawkinsa z BBC 6 Music alebo z rakúskeho FM4. Aktuálne dokončujú nový album  s názvom Good Luck, ktorého vydanie je naplánované na tento piatok 16. augusta. K producentskej spolupráci si na nahrávku prizvali osobnosti ako Gatis Zakis, Nicolas Verhnes a Greg Calbi, ktorí v minulosti spolupracovali s Deerhunter, Dirty Projectors, MGMT, The National či Arcade Fire. Potenciál kapely v kombinácii s týmito producentskými menami sú nápovedou, na akú hudbu sa môžeme tešiť.

Slovenských fanúšikov si Carnival Youth získali v roku 2015, kedy v našich končinách vystúpili po prvýkrát na hudobnom festivale. Po ňom nasledovali úspešné klubové koncerty po slovenských. Už v septembri sa u nás v rámci svojej tour predstavia Carnival Youth opäť, konkrétne v Košiciach a Bratislave. Súčasťou koncertov budú aj zaujímaví hostia zo slovenskej hudobnej scény.

PS. Rádio Rebeca pre fanúšikov chystá v nasledujúcich dňoch aj rozhovor s týmto sviežim zoskupiením

Zdroj: Alexander Čereveka, Supersonic

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …