streda - 19. júna, 2024
, Pracovný priestor, ktorý vám dá viac než by ste čakali

Pracovný priestor, ktorý vám dá viac než by ste čakali

Už ste niekedy premýšľali o práci v coworkingových priestoroch? Možno je na čase zmeniť pracovný stereotyp a presunúť sa na miesto, ktoré vašu produktivitu opäť naštartuje a pomôže vám sa dostať z „blúdneho kruhu“, v ktorom ste uviazli.

Prečo práve coworking?

Coworkingové priestory spôsobujú, že ľudia sa cítia viac sociálne prepojení, čo môže zlepšiť ich náladu a zvýšiť úroveň ich energie, čím sa celkovo zvýši samozrejme aj produktivita. Niektorí pracovníci dokonca cítia, že tieto miesta zvyšujú aj ich kreativitu.

Okrem toho sa zamestnanci v takýchto priestoroch nemusia zaoberať rozptýleniami, ktoré súvisia s prácou doma. Kam patria domáce zvieratá, televízne programy, občerstvenie v kuchyni, telefonické hovory, domáce práce a túžba poobedňajšieho odpočinku na gauči v obývacej izbe.

Spája

Samotná povaha coworkingu znamená, že ste neustále obklopení nezávislými pracovníkmi, podnikateľmi a začínajúcimi podnikmi, ktoré vám môžu poskytnúť bohaté možnosti vytvárania ďalších sietí, ku ktorým by ste inak a napríklad pri práci z domu ani nemali prístup.

Takíto spolupracovníci môžu byť aj budúcimi poskytovateľmi spätnej väzby a poradenstva, kreatívnymi kolegami alebo dokonca klientmi, z ktorých každý by mohol byť prínosom pre vaše podnikanie.

Šetrí vaše náklady

Krása coworkingu spočíva aj v tom, že ho môžete využívať vtedy, keď ho aktuálne potrebujete a nemusíte sa zaťažovať žiadnymi nájomnými zmluvami a vysokými režijnými nákladmi. Aj takéto jednoduché zníženie nákladov môže byť dobrým motorom pre flexibilnú prácu.

Pomáha vám riadiť si svoj pracovný čas

Hľadanie vhodného pracovného priestoru je súčasťou štartovacieho procesu každej jednej úspešnej firmy. Ak vám to zameranie a organizácia tej vašej spoločnosti dovoľuje, vyskúšajte coworking v Bratislave a s výsledkom budete určite spokojní.

Objavíte stratenú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a budete sa cítiť pri výkone vašej práce nezávisle.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …