piatok - 14. júna, 2024
, Praktické tipy, ako si zvýšite teplotný komfort v interiéri
Foto: Alex Master/Shutterstock.com

Praktické tipy, ako si zvýšite teplotný komfort v interiéri

Pri bývaní v byte môžeme iba s malou pravdepodobnosťou ovplyvniť teplotu našich radiátorov alebo iných zdrojov tepla. Určitými spôsobmi sa však interiérový teplotný komfort dá veľmi jednoducho zvýšiť.

V rámci nášho článku si o niektorých týchto spôsoboch niečo povime, vďaka čomu budete na chladné zimné večery pripravení oveľa lepšie.

Vyskúšajte kvalitnú tepelnú izoláciu

Jednou z podmienok zabezpečenia energetickej hospodárnosti budov a stavieb je optimalizácia tepelnotechnických parametrov ich obvodových konštrukcií. Potreba nových a efektívnych materiálov s nízkou tepelnou vodivosťou a vysokým výkonom preto podnietila rozvoj trhu s izoláciami.

S ich pomocou môžete rýchlo a relatívne lacno izolovať vodorovné konštrukcie, kam patria podlahy, strechy, ale aj stropy či zvislé konštrukcie. Nová tepelná izolácia sa postará o zvýšenie teploty v interiéri, vďaka čomu bude váš komfort vysoký bez ohľadu na to, aké teploty vonku sú.

Pozor na závesy

Ide o jeden z obľúbených dekoračných prvkov okien, pomocou ktorých si môžete v interiéri vytvoriť ideálny svetelný komfort. Správna dĺžka pevných závesov však môže ovplyvniť aj prúdenie tepla do interiéru.

Ak si zvolíte hrubší materiál závesov, môžete nimi interiér pred chladom uchrániť. Rovnako ako v lete, aj v zime sú nielen štýlovou tieniacou technikou, ale aj dobrým izolantom. Stačí ich zatiahnuť.

Ešte lepším spôsobom, ako si pomocou správnej izolácie okna zvýšiť teplotu v interiéri, sú moderné vonkajšie rolety. Mnohé z nich sú z vysoko kvalitných materiálov, ktoré tvoria dokonalú bariéru a uchránia interiér nielen pred nepríjemnými slnečnými lúčmi, ale aj chladom.

Samozrejme, treba si vybrať overeného výrobcu, ktorý vám vie v rámci výhodnej ceny pomôcť aj s ich inštaláciou. Tak si niektorý zo spôsobov vyberte a určite vám bude teplejšie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …