piatok - 23. februára, 2024
príroda, Prečo je tak užitočné a prospešné tráviť čas v prírode?
Ilustračné foto: Shutterstock

Prečo je tak užitočné a prospešné tráviť čas v prírode?

Všimli ste si niekedy, že obyčajná prechádzka v prírode vám prekvapivo dobre vyčistí hlavu a prinesie jasnosť mysle? Dýchate čerstvý vzduch, vystavujete svoju tvár slnečným lúčom, hýbete sa, cítite, že ste plní energie a sily. To všetko a oveľa viac sú dôvody na to, aby ste chodili častejšie do prírody.

Najmä v stresovej situácii, ktorých denne zažívame niekoľko, sa snažte tráviť v prírode viac času. Prečo? Pocítite pokoj a novú silu. Váš mozog bude pracovať lepšie a riešenie náročných problémov bude pre vás oveľa jednoduchšie. Poďte spolu s nami ale o ďalších výhodách pobytu v prírode zistiť viac. Možno vďaka tomu konečne pocítite aj dlho očakávané zlepšenie erekcie.

Problémy sa budú zdať menšie

Čím viac času trávite vonku, tým ste láskavejší. Ako je to možné? Psychológovia zistili, že pravidelné vonkajšie aktivity robia ľudí šťastnejšími a reagujúcimi na vyššiu úroveň a umožňujú im lepšie odolávať stresu.

Jedným z vysvetlení tohto mechanizmu, že keď opustíte stiesnený priestor vo „veľkom“ svete – na ulici alebo v prírode – potom začnete vidieť všetko v perspektíve a malé, najčastejšie krátkodobé problémy vášho sveta, sa dajú do súvislostí s týmto prostredím a porovnajú sa s globálnejšími. Ak teda máte príležitosť a čas, neodkladajte to a obujte si pohodlné workery, aby ste si v prírode užili veľa zábavy.

Hlava bude pracovať lepšie

Našu každodennú domácnosť a pracovné povinnosti mozog obvykle vníma ako monotónnu prácu. Z tohto dôvodu mozog nedostáva správnu dávku stimulácie, preto nefunguje, mierne povedané, na plný výkon. Našťastie nemusíte extrémne športovať ani robiť nič neobvyklé, aby sa váš mozog prebudil!

Podľa jednej vedeckej štúdie dokonca aj obyčajná prechádzka v prírode podporí funkciu mozgu. Môže za to celý rad mechanizmov ľudského myslenia. Preto je prechádzka v parku skvelým posilňujúcim faktorom pre mozog!

Vaše telo sa stane silnejším

Trávenie času v prírode nie je len veľkou výhodou pre vaše pľúca unavené z domáceho prachu, ale aj pre vaše svaly. Aj 15 minút chôdze denne posilňuje svaly nôh. A ranný beh v trvaní 15 – 30 minút nielen posilňuje svaly nôh, ale trénuje aj ďalšie svaly tela, srdca, krvných ciev a je prospešný aj pre celý organizmus! Raňajky po rannej prechádzke alebo joggingu sa lepšie vstrebávajú, čo tiež prispieva k zdravému množstvu svalovej hmoty, namiesto telesného tuku!

Tak to pri love s novými termokamerami vyskúšajte a energiu, silu a krásu z prírody načerpajte. Budete na tom oveľa lepšie po viacerých stránkach.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …