štvrtok - 18. apríla, 2024
, Predstavenie knihy Žilinská župa v dejepise

Predstavenie knihy Žilinská župa v dejepise

V pondelok, 14. decembra, bola predsedníctvom Žilinského samosprávneho kraja uvedená publikácia Žilinská župa v dejepise od Miloša Jesenského a kolektívu.

Oficiálne predstavenie knihy verejnosti prebehlo počas III. rokovania Krajského školského parlamentu v budove Žilinského samosprávneho kraja. To, že história môže byť zábavná dokazuje aj predstavenie knihy. V spoločnosti autora Miloša Jesenského, riaditeľa Kysuckého múzea v Čadci, pricestovali zo stredoveku aj rytieri, ktorí v mene tajného panovníka požiadali predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára o spoločnú fotku, vo svete známu ako „selfie“.

Kniha Žilinská župa v dejepise je výsledkom dlhoročnej práce Miloša Jesenského a kolektívu, ktorá bola Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu zaradená do zoznamu odporúčaných materiálov určených pre stredné školy. Publikácia zachytáva dejiny horného Považia, Turca, Liptova a Oravy od 9.storočia do roku 1945. V úvode každej kapitoly ponúka súbor úloh a rôznych otázok, v závere kapitol súbor poznámok a námetov na zamyslenie. Kniha neslúži len ako učebná pomôcka, ale je venovaná všetkým nadšencom histórie.

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *