piatok - 8. decembra, 2023
, Vianoce v Múzeu slovenskej dediny

Vianoce v Múzeu slovenskej dediny

V nedeľu 13. decembra bolo v Múzeu slovenskej dediny v Martine posledné z tohtoročných programových podujatí. Na akcii „Vianoce na dedine“ si návštevníci pripomenuli vianočné zvyky a tradície. V martinskom skanzene videli obchôdzky Mikuláša s pomocníkmi či výrobu ozdôb.

Múzeum slovenskej dediny na Lucie opäť ožilo. Od 10:00 až do záverečnej mohli návštevníci martinského skanzenu vidieť Mikuláša so svojou družinou. Pre dobré deti mal nachystaný kôš so sladkými dobrotami, ale niečo sa našlo aj pre nezbedníkov. Po aréali sa premávali aj v bielom zahalené Lucie, ktoré vyhnali z okoloidúcich všetky zlé sily.

Návštevníci videli aj výrobu oblátok, mohli si ozdobiť medovníky, vyrobiť vianočné ozdoby a ochutnať tradičné vianočné jedlá a nápoje. Atmosféru zimných dní predstavila Spevácka folklórna skupina Orava z Dolného Kubína v programe s názvom Priadky. Folklórny súbor Lysec z Belej–Dulíc v programe „Vianoce v Ujlaku“ ukázal, ako sa koledovalo na dedine v okolí Nitry. Pre zvedavcov bolo pripravené aj ondrejské veštenie. Z vosku mohli dostať odpoveď na akúkoľvek otázku.

„Vianoce na dedine“ ukončili sériu tohtoročných podujatí v Múzeu slovenskej dediny. Akcie roku 2016 začnú programom „Už sa fačiang kráti“. Obchôdzky tradičných masiek, pochovávanie basy a inú fašiangovú veselosť môžete zažiť 31. januára 2016. Do skanzenu však môžete zavítať aj inokedy.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Cigánsky oheň, Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

V sobotu 25. novembra budú mať priaznivci živelnej, temperamentnej hudby a tanca svoj sviatok! Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *