nedeľa - 14. júla, 2024
, Prehľad lekárskej služby prvej pomoci počas vianočných sviatkov

Prehľad lekárskej služby prvej pomoci počas vianočných sviatkov

Aj počas blížiacich sa vianočných sviatkov budú jednotlivé lekárske služby prvej pomoci zabezpečovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti rovnako ako v priebehu roka. Pohotovosti pre deti a dospelých sú cez víkendy a sviatky k dispozícii nepretržite 24 hodín denne. Takisto je v každom regióne zabezpečená aj zubno-lekárska služba počas pracovných dní poobede a cez víkendy a sviatky v doobedňajších hodinách.

Na území Žilinského samosprávneho kraja je zabezpečená lekárska pohotovosť v 10 okresoch. Výnimkou nebudú ani vianočné sviatky. Všetky služby ostávajú tak, aby obyvatelia kraja kedykoľvek to budú potrebovať, dostali plnohodnotnú lekársku starostlivosť,“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková. „Zmenu v ordinačných hodinách nahlásila počas sviatkov iba jedna služba v Žiline, ktorá bude lekársku starostlivosť poskytovať v rozšírených ordinačných hodinách a to 23. decembra od 13.00 hod. a 31. decembra nepretržite od 7.00 hod. ráno,“ dodala Anna Majbíková.

Všetky typy pohotovostných služieb spolu s ordinačnými hodinami a telefonickým kontaktom sú podľa okresov prehľadne zoradené a zverejnené na tejto internetovej stránke ŽSK.

Zdroj: ŽSK

Ilustračné foto: Internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *