piatok - 21. júna, 2024
, Inscenácia Jasne, v pohode v Mestskom divadle Žilina

Inscenácia Jasne, v pohode v Mestskom divadle Žilina

Mestské divadlo Žilina pozýva na inscenáciu Jasne, v pohode, ktorá sa uskutoční 23. januára o 19.00 hod. Režisérkou je začínajúca umelkyňa Silvia Vollmannová.

Inscenácia Jasne v pohode je prvou novou hrou Mestského divadla v tomto roku. Autorská inscenácia mladej režisérky Sivie Vollmannovej vznikla na objednávku žilinského divadla v rámci snahy poskytnúť priestor začínajúcim divadelným tvorcom.

Námetom je životné obdobie, ktoré sa možno objavilo v živote každého z nás. Inscenácia je tragikomickou výpoveďou mladých ľudí rýchlej a zdanlivo povrchnej generácie. Generácie stratenej niekde medzi vysokou školou a tridsiatkou. S prácou a bez bytu alebo naopak. Napriek tomu, že sú oficiálne dospelí, pokračujú v študentskom živote spolubývajúcich. Ich slovník a životné postoje nevyberaným spôsobom prezrádzajú, že sú stále stratení. A to vo všetkom – vo vzťahoch, v láske, v práci, na internete. Aj keď možno nie je všetko v pohode (a už vôbec nie je nič jasné), táto štvorica je napriek všetkému stále zábavná a nerozlučná.

Zdroj: Mestské divadlo Žilina
Foto: Mestské divadlo Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *