nedeľa - 19. mája, 2024
, Prezentácia projektu Dielňa tvorivého divadla

Prezentácia projektu Dielňa tvorivého divadla

TURČIANSKE KULTÚRNE STREDISKO V MARTINE v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva na záverečnú prezentáciu projektu DIELŇA TVORIVÉHO DIVADLA, ktorý finančne podporili MINISTERSTVO KULTÚRY SR A ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ.

Projekt „Dielňa tvorivého divadla“ (ďalej len DTD) je cyklický workshop, ktorého priebeh bol rozdelený podľa jednotlivých umeleckých disciplín participujúcich na vzniku divadelných predstavení. Na workshopoch sa zúčastnili profesionálni režiséri a deti základných škôl, základných umeleckých škôl, členovia detských divadelných súborov a všetci tí, ktorí prejavili záujem o divadelné umenie. Projekt sa úspešne realizoval už v minulom roku, na ktorom sa aktívne zúčastnili žiaci základných škôl a členovia detských divadelných súborov z regiónu Turiec.

Cieľom projektu DTD bolo kvalitné a efektívne využívanie voľného času detí a mládeže s dôrazom na predchádzanie a eliminovanie sociálno-patologických javov, podporovanie a rozvíjanie ich kreativity, komunikácie, vnímania a myslenia.

Zámerom projektu bolo vzbudiť záujem detí a mládeže o tvorbu vlastnej divadelnej hry a rozšíriť ich obzory nielen o literatúru, ale aj o divadlo. Aktivity projektu boli založené na princípe tvorivosti s cieľom motivovať deti a mládež k vlastnej divadelnej tvorbe a podporiť ich vo vlastných umeleckých a kultúrnych aktivitách.

Realizáciou projektu došlo k stretávaniu detí z rôznych častí regiónu Turiec, a táto spolupráca poskytla priestor pre vzájomnú inšpiráciu a výmenu skúseností.​
, Prezentácia projektu Dielňa tvorivého divadla

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *