sobota - 2. decembra, 2023
, Pri tragickej nehode vyhasli dva ľudské životy

Pri tragickej nehode vyhasli dva ľudské životy

K tragickej dopravnej nehode došlo vo štvrtok 7. januára 2016 vo večerných hodinách na ceste I/10 v katastri obce Kolárovice, okres Bytča. 36 ročný vodič viedol motorové vozidlo Citroen C3 Picasso s českými evidenčnými číslami v smere od Bytče na Makov.

Pri prejazde miernej pravotočivej zákruty predchádzal pred ním jazdiace nákladné vozidlo, pričom vodič Citroenu neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla, poveternostným podmienkam, stavu a povahu vozovky a iným okolnostiam a po zaradení do svojho jazdného pruhu dostal šmyk, následkom čoho prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke oproti jazdiacim nákladným autom. 44 ročný vodič nákladnej súpravy, ktorý išiel v smere od Makova na Bytču už zrážke s osobným autom nedokázal zabrániť. Pri dopravnej nehode vyhasol život 36 ročného vodiča Citroenu a jeho 33 ročnej spolujazdkyne, obidvaja občania Českej republiky. Hmotná škoda je odhadnutá na cca 25.000,-€. Alkohol u vodiča nákladného auta polícia nezistila. U vodiča Citroenu bude vykonaná súdna pitva. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Žiline začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania a znaleckého skúmania.

Polícia vyzýva vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Na väčšine územia Slovenska je na cestách sneh, na vozovke sa preto môže tvoriť ľad a dochádza ku kolíznym situáciám. Vodiči musia byť dnes na cestách na celom Slovensku mimoriadne opatrní. Pre zlé poveternostné podmienky sa tvoria snehové záveje, miestami je znížená viditeľnosť. Polícia opakovane vyzýva vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Apelujeme na vodičov, aby v dôsledku zníženej viditeľnosti používali stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné. Na cestách je naďalej maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom.

Opätovne upozorňujeme vodičov, aby vplyv počasia nepodceňovali a v dostatočnej miere sa pripravili aj na nepredvídateľné situácie. Najmä, aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke, prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík (ktoré by už mali byť samozrejmosťou), ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami. Taktiež je potrebné sa plne venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: KR PZ v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *