nedeľa - 14. júla, 2024
, Pri tuneli Dubná skala prebehla tlačová konferencia zameraná na pomoc živnostníkom a podnikateľom

Pri tuneli Dubná skala prebehla tlačová konferencia zameraná na pomoc živnostníkom a podnikateľom

V stredu 11. februára o 10. hodine pod diaľničným mostom pri tuneli Dubná skala prebehla tlačová konferencia na tému „Praktická pomoc živnostníkom, ktorí sú ohrození postupom stavebných gigantov“. Zvolali ju predstavitelia politickej strany Sieť, Radoslav Procházka a Andrej Hrnčiar, spoločne so zástupcami poškodených firiem a so živnostníkmi. Cieľom tohto stretnutia bolo poukázať na finančné škody, ktoré vznikli postupmi stavebných gigantov pri budovaní diaľnice a následne predstaviť päť bodov pomoci pre živnostníkov a podnikateľov.

„Dôvod, pre ktorý tu dnes sme je základná spravodlivosť. Netýka sa žiadneho delenia na pravicu a ľavicu ale ide o schopnosť štátu plniť základne funkcie a poskytnúť ochranu tým ľuďom, ktorí to potrebujú“, poznamenal v úvode Radoslav Procházka. Ďalej laicky vysvetlil ako v súčasnosti postupujú firmy, ktoré stoja za výstavbami veľkých projektov, ako je napríklad aj budovanie konkrétneho diaľničného úseku. Ak veľká stavebná firma dlží ľudom peniaze, v tomto prípade ide o približne 100 miliónov eur, prejde do procesu reštrukturalizácie. Avšak ľudia, ktorí si splnili svoju prácu nedostanú zaplatené. Na základe tohto procesu firmy uhradia len určité percento svojho dlhu menším firmám, ktoré sa podieľajú na výstavbe. Potom pokojne fungujú ďalej a opäť sa môžu zapájať do nových projektov. Toto však má za následok, že menší a strední podnikatelia sú na kolenách.

K vysvetľovaniu situácie sa pridal aj Andrej Hrnčiar. Podľa jeho slov štát legálnym spôsobom chráni podvodníkov namiesto toho, aby sa zameral na tých ktorí tvoria chrbtovú kosť národného hospodárstva.„Štát by mal chrániť tých ľudí, ktorí pomáhajú ekonomike nášho štátu a netvoria ani priamu záťaž pre štát a my to chceme zmeniť. Chceme poskytnúť týmto ľuďom nielen rešpekt a úctu ale aj ochranu, pretože súčasný zákon o reštrukturalizácii je jednoducho zlý.“ 

Radoslav Procházka tvrdí, že reštrukturalizácie sa stali akousi masovou záležitosťou a je ich stále viac. Cieľom strany Sieť je preto pozrieť sa dopredu a skúsiť pomôcť ľuďom, ktorí si to zaslúžia a ktorí to potrebujú. Stačilo zlému zaobchádzaniu so živnostníkmi a s malými či strednými podnikateľmi. Z ich práce totiž žije národné hospodárstvo, z ich peňazí žije samotný štát.

Zdroj: redakcia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *