piatok - 21. júna, 2024
, Prímestská autobusová doprava v regiónoch Liptov a Orava bude prevádzkovaná v upravenom režime.
Ilustračné foto

Prímestská autobusová doprava v regiónoch Liptov a Orava bude prevádzkovaná v upravenom režime.

Prímestská autobusová doprava v regiónoch Liptov a Orava bude počas najbližších dní prevádzkovaná v upravenom režime.  Dôvodom je nepriaznivá pandemická situácia.

Od dnes až do piatka 18. februára 2022 budú prímestské autobusy prevádzkované spoločnosťou ARRIVA Liorbus, a.s. v okrese Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a Námestovo jazdiť v hybridnom režime, to znamená, že k prázdninovému režimu budú pridané spoje do škôl a zamestnania. Dôvodom je vysoká chorobnosť a karanténa vodičov  v uvedených okresoch, ktoré sú aktuálne najviac postihnuté prebiehajúcou vlnou omikronu.

Po ohlásení problémov krajská samospráva a dopravca hľadali spolu to najlepšie možné riešenie na zabezpečenie dopravnej obslužnosti. Do rokovaní zahrnuli aj potreby samospráv. ,,Po konzultácií so starostami a primátormi sme sa snažili nastaviť spoje tak, aby bolo zabezpečené dochádzanie do práce, do škôl a školských zariadení. V ostatných okresoch zatiaľ bude jazdiť prímestská doprava v bežnom režime,“ vysvetlila riaditeľka odboru dopravy ŽSK Gabriela Tisoňová. „Nepriaznivá situácia kopíruje pandemickú situáciu. Aj napriek našej najväčšej snahe musíme pristúpiť k ohláseným obmedzeniam, preto prosíme verejnosť o pochopenie. Našou snahou je minimalizovať tieto negatívne dôsledky, aby ich verejnosť pocítila v čo najmenšom rozsahu, ako sa nám to podarilo aj v predošlých atakoch pandémie doplnila riaditeľka.

Výpadok 10-15% šoférov eviduje aj SAD Žilina, ktorá prevádzkuje prímestskú autobusovú dopravu v regióne Kysúc, Horného Považia a na Turci. Dopravná obslužnosť v týchto regiónoch je zatiaľ zabezpečená bez zmeny. Župa pozorne sleduje vývoj aj v týchto častiach regiónu a pravidelne komunikuje s dopravcom.

Vzhľadom na rýchlo sa meniacu situáciu apeluje Žilinská župa na cestujúcu verejnosť, aby si skontrolovali vždy pred odchodom svoj autobusový spoj na www.cp.sk, sledovali aktuálne informácie na stránke dopravcu www.arriva.skwww.sadza.sk poprípade sa obrátili na svoju obec, s ktorou bude dopravca každú zmenu cestovného poriadku komunikovať.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …