utorok - 16. apríla, 2024
poľovnícke oblečenie, Pripravte sa s nami na otvorenie poľovníckej sezóny a prvé úspešné trofeje
Ilustračné foto: Wayne Marinovich/Shutterstock.com

Pripravte sa s nami na otvorenie poľovníckej sezóny a prvé úspešné trofeje

Poľovníctvo rozhodne nie je žiadny lacný koníček. Najmä pre mladých poľovníkov je obrovská škála produktov dosť neprehľadná a vzhľadom na vyššiu cenu aj nákladná. Ako si teda vybrať správne a bez veľkých finančných i časových strát?

Na túto otázku by sme radi odpovedali naším článkom, v ktorom sa zoznámite s dôležitými vlastnosťami základného poľovníckeho vybavenia.

Dôležitá ochrana hlavy

Poľovnícky klobúk ponúka každému poľovníkovi ochranu pred slnkom, dažďom a inými poveternostnými vplyvmi. Moderné poľovnícke klobúky alebo čiapky tradične v zelenej farbe s pútavými výstražnými pruhmi v oranžovej farbe zaisťujú aj lepšiu viditeľnosť.

Poľovnícke oblečenie

Teplá bunda je určite jedným z najdôležitejších kúskov dôležitého poľovníckeho oblečenia. Často tu zohrávajú rolu aj preferencie značky. Pre vás ako poľovníka by však mali byť dôležitejšie iné kritériá, ktorými sú:

  • vhodná veľkosť;
  • pohodlie a voľnosť pohybu pri nosení;
  • počet a rozdelenie vreciek;
  • vodotesnosť;
  • vetruodolnosť;
  • tiché materiály.

Samozrejme, dôležitá je aj vizuálna stránka, tu však treba myslieť viac na maskovacie schopnosti oblečenia a doplnkov.

Ochráňte aj svoje auto

Vzdialenosť prírody od našich domovov je často veľmi veľká. Cesta za dobrodružstvom v lese bude preto pre mnohých možná len s autom. Terén tohto prostredia je však neupravený a nečistoty sa môžu veľmi rýchlo nielen z obuvi dostať do auta a poškodiť a znečistiť ho. Aby ste sa tomu vyhli a mohli auto využívať bez obmedzení, vybavte si ho kvalitnými gumenými rohožami.

Poistite sa profesionálnou optikou

Ani viditeľnosť pri love a v prostredí prírody nie je vždy ideálna. Na tieto účely sa preto poľovníci vybavujú špeciálnou optikou, ktorá dokáže využiť a zachytiť teplo vyžarované osobami alebo zvieratami. Moderné termovízie sa tak postarajú o ešte „lepší zrak“.

Aj v tom najhoršom počasí, v noci alebo za zhoršených podmienok tak budú vaše šance na úspešný úlovok oveľa väčšie. Stačí sa o tom len presvedčiť a na výlet do prírody sa vopred s týmto zariadením vybaviť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …