štvrtok - 23. marca, 2023
poľovnícke oblečenie, Pripravte sa s nami na otvorenie poľovníckej sezóny a prvé úspešné trofeje
Ilustračné foto: Wayne Marinovich/Shutterstock.com

Pripravte sa s nami na otvorenie poľovníckej sezóny a prvé úspešné trofeje

Poľovníctvo rozhodne nie je žiadny lacný koníček. Najmä pre mladých poľovníkov je obrovská škála produktov dosť neprehľadná a vzhľadom na vyššiu cenu aj nákladná. Ako si teda vybrať správne a bez veľkých finančných i časových strát?

Na túto otázku by sme radi odpovedali naším článkom, v ktorom sa zoznámite s dôležitými vlastnosťami základného poľovníckeho vybavenia.

Dôležitá ochrana hlavy

Poľovnícky klobúk ponúka každému poľovníkovi ochranu pred slnkom, dažďom a inými poveternostnými vplyvmi. Moderné poľovnícke klobúky alebo čiapky tradične v zelenej farbe s pútavými výstražnými pruhmi v oranžovej farbe zaisťujú aj lepšiu viditeľnosť.

Poľovnícke oblečenie

Teplá bunda je určite jedným z najdôležitejších kúskov dôležitého poľovníckeho oblečenia. Často tu zohrávajú rolu aj preferencie značky. Pre vás ako poľovníka by však mali byť dôležitejšie iné kritériá, ktorými sú:

  • vhodná veľkosť;
  • pohodlie a voľnosť pohybu pri nosení;
  • počet a rozdelenie vreciek;
  • vodotesnosť;
  • vetruodolnosť;
  • tiché materiály.

Samozrejme, dôležitá je aj vizuálna stránka, tu však treba myslieť viac na maskovacie schopnosti oblečenia a doplnkov.

Ochráňte aj svoje auto

Vzdialenosť prírody od našich domovov je často veľmi veľká. Cesta za dobrodružstvom v lese bude preto pre mnohých možná len s autom. Terén tohto prostredia je však neupravený a nečistoty sa môžu veľmi rýchlo nielen z obuvi dostať do auta a poškodiť a znečistiť ho. Aby ste sa tomu vyhli a mohli auto využívať bez obmedzení, vybavte si ho kvalitnými gumenými rohožami.

Poistite sa profesionálnou optikou

Ani viditeľnosť pri love a v prostredí prírody nie je vždy ideálna. Na tieto účely sa preto poľovníci vybavujú špeciálnou optikou, ktorá dokáže využiť a zachytiť teplo vyžarované osobami alebo zvieratami. Moderné termovízie sa tak postarajú o ešte „lepší zrak“.

Aj v tom najhoršom počasí, v noci alebo za zhoršených podmienok tak budú vaše šance na úspešný úlovok oveľa väčšie. Stačí sa o tom len presvedčiť a na výlet do prírody sa vopred s týmto zariadením vybaviť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

zalozenie spolocnosti, Chcete si na seba zarobiť vo vlastnej firme? Jej založenie si môžete uľahčiť

Chcete si na seba zarobiť vo vlastnej firme? Jej založenie si môžete uľahčiť

Napriek tomu, že sme všetci rozdielni, asi každý jeden z nás už sníval o rozbehnutí …