utorok - 26. septembra, 2023
, V troch okresoch Žilinského kraja prebehnú rozsiahlejšie odstávky elektriny
Foto: SSD

V troch okresoch Žilinského kraja prebehnú rozsiahlejšie odstávky elektriny

Ohlásený čas odstávok sa môže za priaznivých okolností výrazne skrátiť. Každý odberateľ môže zadarmo využívať službu, ktorá ho automaticky informuje o všetkých plánovaných obmedzeniach formou e-mailu alebo SMS správy.

Energetici pripravujú  štyri pracovné akcie s výraznými obmedzeniami distribúcie elektriny. Dotknú sa takmer tritisíc domácností na viacerých miestach severného Slovenska. Na príčine budú preložky elektrických vedení a nevyhnutná údržba.

Okres Žilina

V obci Divina naplánovala SSD odstávku elektriny na utorok 30. novembra. Potrvá v čase od 7:00 do 18:30 hod. a zasiahne zhruba 850 odberných miest. Prerušenie dodávky na úrovni vysokého napätia bude potrebné počas prekladania elektrického vedenia.

Krajské mesto Žilinu čaká rozsiahlejšia odstávka elektriny v piatok 3. decembra. V čase od 7:30 do 15:30 hod. nepôjde elektrický prúd na Bajzovej a Lenčovej ulici. Pocíti to približne 600 odberných miest. Dôvodom bude revízia a údržba distribučnej trafostanice.

Okres Kysucké Nové Mesto

Obce Ochodnicu a okrajovo Neslušu čaká odstávka elektriny vo štvrtok 2. decembra od 7:30 do 17:30 hod. Viac ako 800 domácností zostane bez elektrickej energie z dôvodu preložky energetického zariadenia.

Okres Dolný Kubín

Dolný Kubín, konkrétne časť Medzihradné, zostane bez elektriny v utorok 30. novembra. V čase od 7:30 do 13:15 hod. nepôjde prúd na 500 odberných miestach. Na príčine bude údržba vedenia vysokého napätia spojená so zberom dát potrebných pre skvalitnenie prevádzky zariadenia.

Vo všetkých spomenutých prípadoch sú odstávky elektriny nevyhnutné pre charakter plánovaných prác a najmä bezpečnosti. Ak to okolnosti dovolia, pracovníci Stredoslovenskej distribučnej môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase. Dotknutých obyvateľov však energetici žiadajú, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví. V prípade, že by sa údržbové práce na energetických zariadeniach nevykonali včas, ohrozilo by to ich spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.

Zdroj: Miroslav Gejdoš, SSD

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …