utorok - 23. júla, 2024
, Program Žilinského kultúrneho leta sa prerušuje kvôli protestu proti imigrantom

Program Žilinského kultúrneho leta sa prerušuje kvôli protestu proti imigrantom

Mesto Žilina reaguje na protest proti imigrantom a ruší kultúrne podujatia na sobotu 11. júla 2015. Udalosti prvého protestu, ktorý sa konal v Bratislave, prinútili organizátorov Žilinského kultúrneho leta k zrušeniu koncertov na Mariánskom námestí a premietaniu filmov na Námestí Andreja Hlinku. Dbajú tak na bezpečnosť obyvateľov a návštevníkov mesta. 

Mesto Žilina sa po Bratislave stane centrom protestu proti imigrantom. Protest je nahlásený na sobotu 11. júla 2015 a mesto reaguje opatreniami pre bezpečnosť obyvateľov. Žilinské kultúrne leto bude v sobotu bez programu. Naplánované boli koncerty na Mariánskom námestí a Letné kino na námestí Andreja Hlinku.

Mariánske námestie o 18.30 malo hostiť hudobné kapely Neverback, Zoči voči a Kýbel Mačiek. Pre bezpečnosť kapiel a ich fanúšikov sa koncert presúva na neurčito. Námestie Andrej Hlinku malo na programe o 17.30 hod. film Ja Zloduch a o 20.00 hod. film Macík. Premietanie filmov sa presúva na nedeľu 12. júla 2015 v nezmenených časoch.

Mesto Žilina považuje tento krok za najprijateľnejšie riešenie, aby zamedzilo prípadným útokom na osoby a majetok. Náhradné termíny koncertov po dohode s agentúrou včas oznámime.

foto: hrnko.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *