nedeľa - 2. apríla, 2023
, Prvé zastupiteľstvo s novou župankou. O ktorých témach sa rozhodovalo?
Ilustračné foto

Prvé zastupiteľstvo s novou župankou. O ktorých témach sa rozhodovalo?

Prvé riadne krajské zastupiteľstvo pod vedením novej žilinskej županky Eriky Jurinovej sa uskutočnilo bez najmenších problémov. Hlavnými bodmi zastupiteľstva bolo schválenie pracovných komisií a dvoch medzištátnych projektov, ktorého súčasťou je oprava deviatich mostov. Erika Jurinová zároveň krajským poslancom predstavila aj nového riaditeľa Úradu Žilinského samosprávneho kraja Ladislava Gabča.

Pracovné skupiny boli schválené prakticky tak, ako ich predsedníčka a vedenie úradu dohodlo na poslaneckom grémiu so zástupcami jednotlivých klubov. „Všetky pracovné skupiny prešli takmer jednomyseľne. Som rada, že sme so všetkými poslaneckými klubmi našli konštruktívny dialóg a spoločne môžeme pracovať pre ľudí tohto kraja,“ konštatovala predsedníčka kraja Erika Jurinová.

Zastupiteľstvo zároveň odsúhlasilo podpísanie partnerskej dohody pre dva cezhraničné projekty. Vďaka nim sa opravia niektoré úseky ciest a najmä mosty. Konkrétne Čadca – Podvysoká, Čadca- Vysoká nad Kysucou, Vitanová – Oravice. Celkovo sa vďaka tomuto projektu podarí už čoskoro opraviť deväť mostov na týchto úsekoch.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *