piatok - 1. marca, 2024
, Publikácia „Žilina vo svetle lámp“ sa stala Knihou Horného Považia 2015

Publikácia „Žilina vo svetle lámp“ sa stala Knihou Horného Považia 2015

V Krajskej knižnici v Žiline sa pri príležitosti Svetového dňa knihy a autorských práv už po desiatykrát uskutočnilo vyhodnotenie čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia.

Titul Kniha Horného Považia 2015 v kategórii odborná literatúra získala s počtom hlasov 407 kniha Žilina vo svetle lámp autorov: Patrik Groma, Milan Novák, Miroslav Pfliegel, Peter Štanský. Titul v kategórii beletria získala kniha Bojnickí búbeli autorky Kataríny Mikolášovej, s počtom hlasov 263.

Na druhom mieste v kategórii odborná literatúra sa umiestnila kniha Júlie Marcinovej Knapcovej A veru, Rozsutec – v päťdesiatom roku 1965 – 2015, s počtom hlasov 104. Tretie miesto získala kniha študentov Univerzity tretieho veku Žilinskej univerzity v Žiline Senior neznamená starý, s počtom hlasov 80. V kategórii beletria získala druhé miesto kniha Mrazená škorica. Vôňa minulých životov autorky Ľubice Mišíkovej s počtom hlasov 165. Na treťom mieste sa umiestnila kniha Môj (ne)obyčajný život s počtom hlasov 145, ktorú napísala Milka Mináriková.

V súťaži bolo v tomto ročníku nominovaných 69 knižných titulov, ktoré sú späté s regiónom Horné Považie témou alebo osobou autora textovej či obrazovej časti. Do hlasovania sa zapojilo 1 982 hlasujúcich. V kategórii odborná literatúra bolo udelených 1 015 hlasov a v kategórii beletria 967 hlasov. Na slávnostnom vyhodnotení súťaže boli z hlasujúcich vyžrebovaní traja výhercovia, ktorí získali vecné ceny, predplatné regionálneho periodika a čitateľský preukaz Krajskej knižnice v Žiline na jeden rok.

Autorom víťazných kníh Krajská knižnica v Žiline okrem vecného ocenenia ponúkla spoluprácu a priestor pre prezentáciu publikácií širokej verejnosti na pôde knižnice, ako aj účasť na medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave. Obdoba čitateľskej súťaže prebieha aj v ostatných regionálnych knižniciach Žilinského samosprávneho kraja. Z víťazných publikácií bude zostavená výstava, ktorá bude postupne putovať po všetkých regionálnych knižniciach Žilinského samosprávneho kraja.

Autor: Ivana Jančulová/Úsek regionálneho výskumu, dokumentov a informácií Krajskej  knižnice v Žiline
Foto: Krajská knižnica v Žiline, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *