štvrtok - 20. júna, 2024
, R.I.P. Lemmy: Zomrela ikona hudobného sveta

R.I.P. Lemmy: Zomrela ikona hudobného sveta

Ikona rockovej a metalovej scény, ktorá zmenila metalovú scénu a muž, ktorého štýl bol tak nekompromisný, že sa stal módou mnohých hudobných kapiel, Lemmy Kilmister, dnes skonal vo veku 70 rokov.

Len pár dní po svojich okrúhlych narodeninách zomrel anglický hudobník a frontman kapely Motorhead v Los Angeles v kruhu svojej rodiny. Práve kapela Motorhead vydala v posledných mesiacoch album Bad Magic, ktorý nesie poradové číslo 22. Album sa dočkal prekvapivých pozitívnych reakcií nielen u fanúškov, ale aj u hudobných kritikov. Pre Slovensko je táto správa o úmrtí legendy tvrdej hudby o čosi smutnejšia, pretože v rámci propagácie albumu Bad Magic mala kapela vo februári navštíviť Bratislavu.

Hudobný priatelia smútia

„Bol si jedným z dôvodov založenia našej kapely…,” napísala na svoj oficiálny facebookový profil kapela Metallica. Frontman kapely James Hetfield vôbec netajil svoj zármutok ohľadom veľkej straty v hudobnom priemysle práve v čase Vianoc. Smutnú správu svetu oznámil známy moderátor rádia VH1 Classic Eddie Trunk, ktorý bol hudobníkov osobný priateľ.

Podľahol rakovine

Niekoľko týždňov Lemmy trpel mnohými zdravotnými ťažkosťami. O takomto rýchlom spáde udalosti tušil len málokto. V oficiálnej tlačovej správe kapely Motorhead sa píše, že podľahol extrémne agresívnej forme rakoviny, ktorú mu diagnostikovali dva dni pred smrťou.

Skromná legenda

Celý svet poznal jeho extravagantné obliekanie a rovnako tak poznal aj jeho skromnosť. V niekoľkých dokumentoch totiž ukazoval, ako býva v bežnom byte plnom malých drobností, ktoré zbieral a videohier, ktoré boli jeho obľúbenou zábavou. Mnohé médiá píšu práve o videohre, ktorú hral tesne pred svojou smrťou. Či o agresivite svojho ochorenia vedel sa už nikde nedočítame.

Hudobník a herec

Okrem toho, že Lemmy hral na každom albume kapely Motorhead, účinkoval aj v niekoľkých filmoch a klipoch známych skupín. Napríklad v piesni White Limo od Foo Fighters stvárnil vodiča legendárnej bielej limuzíny.

c

Posledný album navždy posledný

Kapela Motorhead sa vo svojej bezprostrednej reakcii na stratu svojho člena vyjadrila, že nemá dôvod pokračovať v ďalšej činnosti. Lemmy bol autorom hudby, textov a tvárou celej kapely, a tak sa posledný album Bad Magic stáva zatiaľ posledným albumom Motorheadu vôbec. Práve jednou z najrecenzovanejších skladieb na albume sa stala pieseň s odkazom Victory or Die ((z)víťaz(stvo) alebo zomri). RIP Lemmy

Autor: Viktor Mydlo
Foto: consequenceofsound.net
Video: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *