štvrtok - 22. februára, 2024
, Raňajky do postele
zdroj: nioloxs / Shutterstock.com

Raňajky do postele

Užite si víkendové leňošenie a inšpirujte sa tipmi na raňajkové menu do postele, ktoré pripravíte do 15 minút.

Raňajky do postele sú prepych, ktorý by si mal raz za čas dopriať každý. A pretože jedlo v posteli je dôležité si v prvom rade užiť, miera jeho pracnosti a časovej náročnosti by mala byť minimálna. Pripravili sme preto pre vás inšpiráciu na raňajky naslano aj nasladko, ktoré vám v kuchyni zaberú ani nie štvrťhodinku.

Vajce do skla

Vajíčka do skla sú geniálne jednoduché jedlo, ktoré máte hotové za pár minút, ale na servírovacej tácke vyzerá báječne. Na jednu porciu počítajte s dvomi vajíčkami a do vody, v ktorej ich budete variť, nezabudnite pridať pár kvapiek octu, aby nepopraskali. Na záver ich môžete ozdobiť pažítkou, jarnou cibuľkou alebo nastrúhaným parmezánom.  Štipku farieb dodáte raňajkám s na plátky nakrájanými reďkovkami, príchuť luxusu zase kúskami údeného lososa alebo kaviárom. Servírujte ich v malej miske a s do chrumkava opečenými toastami.

Vafle kysnuté cez noc

Príprava klasických belgických vaflí obvykle zaberie trochu času, cesto totiž potrebuje kysnúť aspoň 30 minút pri izbovej teplote môžete si to ale uľahčiť tzv. studeným kysnutím. Ingrediencie na vaflové cesto, ktoré kysne v chladničke, sú rovnaké, líši sa ale postup prípravy. Všetky suroviny zmiešajte v mise naraz, prikryte ju potravinovou fóliou a cesto potom nechajte v chladničke kysnúť cez noc. Ráno ho len nalejte ‚do vaflovača a za pár minút máte kráľovské raňajky do postele máte hotové. Vafle servírujte s čerstvým ovocím, šľahačkou a čokoládovou polevou. Jednoducho tak, ako ich máte najradšej.

K tomu, aby ste si raňajky v posteli vychutnali v pohodlí, sa neobídete bez raňajkového podnosu alebo malého stolíka, ktorý pristavíte k boku postele. Že vám taký kúsok v spálni chýba? Na Expedo.sk alebo Expedo.cz si môžete vybrať praktický stolík pomocou šikovného filtra, do ktorého zadáte jeho maximálny rozmer. Potom už len vyberáte zo širokej ponuky štýlov a farieb.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …