piatok - 17. septembra, 2021
Foto: Turčianska knižnica

Turčianska knižnica v Martine vyhlasuje 13. ročník ankety Kniha Turca

Turčianska knižnica v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vyhlasuje 13. ročník ankety o najkrajšiu a najzaujímavejšiu regionálnu knihu KNIHA TURCA 2020. Do ankety môžu byť prihlásené publikácie, ktoré vyšli v roku 2020 a viažu sa na región Turiec prostredníctvom autorov alebo tém. Turčianska knižnica o tom informuje na svojej stránke.

Nominovať jednotlivé knihy do ankety môžu autori, vydavatelia alebo čitateľská verejnosť, a to od 20. januára do 27. februára 2021. Nominované knihy budú rozdelené do dvoch kategórií – odborná literatúra a beletria. Od 2. marca budú môcť čitatelia, ale aj široká verejnosť, odovzdať svoj hlas vypísaním hlasovacieho lístka v Turčianskej knižnici alebo v online hlasovaní na stránke turcianskakniznica.sk. Nominované knihy budú postupne zverejňované na web stránke a facebooku knižnice a vystavené na pracovisku beletrie v Turčianskej knižnici v Martine (Divadelná 5). Hlasovanie bude prebiehať do 11. apríla 2021. Výsledky hlasovania budú slávnostne vyhlásené 23. apríla 2021 v priestoroch Turčianskej knižnice. Ocenení budú traja autori v každej kategórii s najväčším počtom hlasov.

Zdroj: Turčianska knižnica

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Európsky týždeň mobility v Žiline upozorní na ekologické spôsoby dopravy

Upozorniť na možnosti ekologických druhov dopravy v mestách a podnietiť európske mestá, aby zavádzali opatrenia zamerané …