piatok - 23. februára, 2024
, Rekonštrukcie ciest v Martine sú v plnom prúde
Foto: Mesto Martin

Rekonštrukcie ciest v Martine sú v plnom prúde

Mesto Martin už v apríli začalo s rekonštrukciou komunikácií takmer v každej mestskej časti. Opravy by mali byť hotové počas leta 2020.

Mesto Martin v rozpočte na rok 2020 vyčlenilo celkovo milión eur na opravu najviac poškodených a najviac frekventovaných komunikácií svojom území. Práce na jednotlivých úsekoch začali už v apríli. Stav ciest v meste je jednoducho dlhodobo neudržateľný a my musíme nájsť spôsob, ako ho zlepšiť. Som nesmierne rád, že aj vďaka mojej iniciatíve sa Martinčania už minulý rok dočkali rekonštrukcie jednej časti vnútorného okruhu financovanej Slovenskou správou ciest. Aj keď sa rozhodnutie realizovať práce v zime stretlo s kritikou, pravdou je, že keby neboli ukončené v roku 2019, tento rok by už finančné prostriedky neboli k dispozícii. Pevne verím, že podobná rekonštrukcia bude v dohľadnej dobe realizovaná aj v ostatných úsekoch, ktoré má v správe štát alebo vyšší územný celok. Mesto taktiež v apríli spustilo opravy najviac poškodených a vyťažených ciest vo svojej správe, na ktorých už jednoducho nemôžeme len plátať výtlky, priblížil primátor mesta Martin Ján Danko.

Cieľom mesta je vyriešiť povrchy všetkých ciest, kde je oprava výtlkov už nerentabilná. Najbližšie opravy sa týkajú komunikácii na Kolónii Hviezda, ulici Dúbravca, ulici Nade Hejnej, ulici Hollého a ulici Hrdinov SNP. Rozpočet na opravy cestných komunikácií v meste je pre tento rok milión eur a opravy by mali byť dokončené v priebehu leta 2020,“ dodala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …