piatok - 21. júna, 2024
, Hiraxov režijný debut! Klip Ramchat sa z väčšej časti natáčal v Martine
Na fotke zľava Leo Prema (kamera), Janko Marton (námet), Denisa Šimová a Pavel Baričák (scenár, kamera, strih)

Hiraxov režijný debut! Klip Ramchat sa z väčšej časti natáčal v Martine

Jedná sa o režijný a scenáristický debut Pavla „Hiraxa“ Baričáka. Ako sa sám autor vyjadril, „pieseň má hlavne pobaviť, veď sa jedná o cover od Vrbovských vŕb. Tu sa chceme poďakovať hlavne Braňuškovi a Andrejovi Jobusovi za pomoc pri nahrávaní folkových pasáží v piesni, ktorú sme poskladali z ich dvoch šlágrov. Text som prepísal ja, nepoužili sme ich Čapila, zabila.“

Videoklip piesne sa natáčal vo Veľkej Fatre, v centre mesta Martin, pivárni Smíchov a v popradských Baliarní obchodu. Zahral si v ňom samotný Hirax, ale aj poet, prozaik a hudobník Ján Marton, či martinská pôrodná doktorka Denisa Šimová, kým komparz v pivárni stvárnili členovia skupiny Ramchat.

„Hrubý námet vymyslel Janko Marton, scenár sme už potom rozpitvali a dopísali spoločne. Neviem, či nie priveľa zložitý… Keď som strihal obrazový materiál k piesni, stratil som od danej veci odstup,“ vyjadril sa Hirax.

Martinčanov môžete najbližšie vidieť 22. júna na martinskom festivale KrutoFest, ktorý sa uskutoční na martinskom kúpalisku za účasti kapiel ako GRAI (Rusko, Tatária), Vendeta, Strigôň, Wolfarian, Sorgoth, F.O.B., Podpoľanica atď.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …