pondelok - 22. apríla, 2024
, Rita Ora vydáva po dlhoročných sporoch album. Očakáva sa plno hitov

Rita Ora vydáva po dlhoročných sporoch album. Očakáva sa plno hitov

Speváčka RITA ORA prichádza s hitovou novinkou Phoenix. Priaznivci naň čakali dlhých šesť rokov. Dôvodom boli problémy s labelom Roc Nation, ktorému sa upísala v roku 2008.

Aktuálne najžiadanejšie mená

Súdne spory s vydavateľstvom vyvrcholili v roku 2016, kedy sa Rita Ora s firmou definitívne rozišla. Pochopenie a umeleckú slobodu následne našla v značke Atlantic, kde novinka Phoenix vychádza. Predchádzali jej úspešné single Your Song, Anywhere a Let You Love Me, s ktorými momentálne boduje naprieč Európou.

Na novej platni sa speváčka obklopila tímom najväčších a najžiadanejších muzikantov terajších dní. Globálny hit Your Song, na ktorom sa podieľal Ed Sheeran, pokoril európske rebríčky a ešte pred vydaním  albumu dosiahol niekoľko sto miliónov streamov. Pieseň For You sa preslávila ako soundtrack k filmu Päťdesiat odtieňov slobody a na songu Girls sa zišiel naozaj hviezdny dievčenský tím Cardi B, Bebe Rexha a Charli XCX. Ďalší hit Lonely Together spoluprodukoval známy švédský DJ Avicii, ktorý na jar tohto roku tragicky zahynul.

Rapídny nárast zhliadnutí

„Tento album je výtvorom lásky a pre mňa bolo naozaj dôležité urobiť ho podľa seba. Som veľmi vďačná za lásku a podporu ľudí, ktorí so mnou spolupracovali a pomohli mi vytvoriť niečo, na čo som pyšná. Poskytli mi priestor a slobodu tvoriť zo srdca. Miestami to bolo náročné, ale zároveň euforické. Som vďačná za dobrodružstvo, na ktoré som sa vydala vďaka tomuto albumu „ emocionálne komentuje svoju novú nahrávku RITA ORA.  Aktuálny singel Let You Love Me speváčka napísala sama a zverila sa v ňom s intímnymi spomienkami a neistotami vo vzťahu. Pieseň je zo dňa na deň populárnejšia, za dva mesiace nabrala na YouTube vyše sto miliónov zhliadnutí.

Počas svojej kariéry RITA ORA predala sedem miliónov singlov a jej debutový album Ora sa vďaka  svojim predajom stala platinovou. Speváčka albánskeho pôvodu je jednou z najúspešnejších britských umelcov poslednej dekády.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …