utorok - 18. júna, 2024
, Rosenfeldov palác je otvorený pre verejnosť

Rosenfeldov palác je otvorený pre verejnosť

Mesto Žilina vás informuje, že Rosenfeldov palác si môžete prísť pozrieť každý pracovný deň, od pondelka do piatku, v časoch: 09.30 hod.-10.30 hod., 15.30 hod.-16.30 hod., 16.30 hod.-17.30 hod. Prehliadky budú trvať približne 60 minút, maximálny počet návštevníkov  je 25 osôb. Na prehliadku je možné sa prihlásiť prostredníctvom emailu na  info@tikzilina.eu alebo na telefónnom čísle +421 (0)907 845 567.

Mesto Žilina je vlastníkom kultúrnej pamiatky Rosenfeldov palác, významného skvostu secesnej architektúry, ktorý bol ešte donedávna nevyužívaný a takmer v havarijnom stave. Mestu v súčasnosti chýbajú adekvátne priestory pre rôzne expozície, kultúrno-osvetovú činnosť a oficiálne podujatia. Charakter, veľkosť, význam i poloha pamiatky v centre ju určujú pre bohaté spoločenské, informačné a reprezentačné účely. V budúcnosti má potenciál i pre zriadenie mestského múzea.

Zámerom mesta Žilina bolo zachrániť a komplexne revitalizovať celú kultúrnu pamiatku, prezentovať jej pamiatkové hodnoty a sprístupniť ju verejnosti ako reprezentatívne multifunkčné kultúrne a spoločenské centrum, ktoré bude slúžiť na umelecké a remeselné expozície, hudobné produkcie a koncerty, osvetovú činnosť i informačné centrum. Pôjde o výstavné siene pre dočasné expozície, hudobné produkcie, prijatia oficiálnych návštev, umelcov, rodákov, oceňovaných občanov, literárne večery.

Palác je zaujímavou zastávkou aj pre turistov a milovníkov histórie,  k dispozícii sú prehliadky budovy a jej histórie, ktoré sú okrem plánovaných kultúrnych akcií významnou súčasťou jej života a ponukou v rámci kultúrno-poznávacieho turizmu regiónu. Spolu so svojim blízkym okolím ponúka Žilina komplexnú ponuku a úplný balík služieb pre turistov. Poloha paláca blízo centrálneho námestia ho predurčuje za významný turistický cieľ. Je tiež súčasťou tzv. Veľkého okruhu Historická Žilina, ktoré v rámci kultúrno-poznávacích okruhov “prehliadky významných objektov mesta Žilina” pripravila a ponúka návštevníkom i obyvateľom TIK Žilina. V budúcnosti bude zaradený i do existujúceho okruhu “Židovská Žilina”.

Bližšie informácie:

TURISTICKÁ INFORMAČNÁ KANCELÁRIA MESTA ŽILINA

Adresa: Námestie A. Hlinku 9, 010 01, Žilina
Tel./Fax:
 +421 (0) 41 723 31 86
GSM: +421 (0)907 845 567
E-mail: info@tikzilina.eu
GPS: +49° 13′ 29″, +18° 44′ 33″

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *