nedeľa - 19. mája, 2024
, Rozlúčka s letnými prázdninami na Mariánskom námestí v Žiline

Rozlúčka s letnými prázdninami na Mariánskom námestí v Žiline

Príďte sa rozlúčiť s letnými prázdninami v piatok 2. septembra od 18.00 hod na Mariánskom námestí v Žiline. Pred začiatkom školských povinností si môžete vychutnať atmosféru koncertov vystupujúcich skupín, ktoré hudobne spríjemnia posledný prázdninový víkend. Počas Záverečnej VI. vystúpia kapely ako Heľenine oči, Dave Brannigan alebo The Bluebeat. 

Heľenine oči
Kapela vznikla v roku 1999 v Prešove. Kombináciou prvkov metalu, ska, reggae, folku a rocku sa vo svojich vystúpeniach plných energie a zábavy kapela úspešne vyhýba žánrovému zaškatuľkovaniu. Niekoľko skladieb je v lokálnom prešovskom dialekte, tzv. „prešovčine“. Výsledkom radosti z hrania živých koncertov je vášnivá, energická a neprestajne rastúca fanúšikovská základňa. Heľenine oči majú na konte tri albumy a niekoľko videoklipov. Po prvom albume „Impérium Lahodných chutí“ (2004) a druhom pod názvom „Tafasasamáš“ (2008), vydala kapela v roku 2013 tretí album „Mimozemšťanie“. Zoskupenie absolvovalo počas svojho doterajšieho pôsobenia množstvo festivalov a klubových koncertov po celom Slovensku, Českej Republike, Poľsku, Holandsku, Spojených štátoch či Írsku.

Dave Brannigan
Kapela Dave Brannigan vznikla na jeseň 2012 ako štvorčlenné indie-rockové zoskupenie. Sú označovaní ako žilinská kapela, no v skutočnosti sú členovia z rôznych miest Žilinského a Trenčianskeho kraja. Ich vlastná tvorba je pestrá, chalani sa hrajú s dynamikou, zmenou rýchlosti a nepredvídateľnými zmenami. Na internete sú k vzhliadnutiu ich piesne ako Old fashion show, Crazy a Time .

The Bluebeat
Dvaja spolužiaci začínali hrávať v klube Black & White zatiaľ bez basového gitaristu. Lukáš Piala – gitara a Patrik Dorčík – bicie. Neskôr sa k ním pridal Michal Vasiľ ako huslista. Michal prišiel s myšlienkou tvoriť vlastnú hudbu. Keďže im chýbal basgitarista a Lukáš bol už aj tak veľmi vyťažený, Michal sa na basgitaru naučil hrať. Kapela The Project bola na svete. Po nejakom čase hrania coverov po žilinských baroch vyšla na svet prvá vlastná nahrávka On the Road. Kapela sa premenovala na The Bluesbeat. Onedlho na to nahrali ďalšie 4 skladby a to Girl of my Dream, Hey Honey , Sky Rider, Mary and merry-go-round, ktoré sú súčasťou prvého albumu s názvom It´s all Right, ktorý vyšiel začiatkom júna 2014. Po niekoľkých mesiacoch gitarista Lukáš kapelu opustil. Bolo potrebné oživiť ducha kapely a tak prišli noví členovia: Viktor Vasiľ – gitara a spev, Roman Levčík – sólo gitara, Dušan Beňadik – bicie nástroje, Martin Svitana – klavir a vokály, Kristián Gašpar – husle. The Bluesbeat začali nanovo cvičiť s novým nadšením a novými nápadmi. A vznikla nová kapela The Bluebeat.

, Rozlúčka s letnými prázdninami na Mariánskom námestí v Žiline

Zdroj: kulturneleto.eu
Foto: kulturneleto.eu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *