nedeľa - 14. júla, 2024
, Rozvoj športového areálu na Pltníkoch úspešne pokračuje
Zdroj: Mesto Martin

Rozvoj športového areálu na Pltníkoch úspešne pokračuje

Rozvoj športového areálu v lokalite Pltníky úspešne pokračuje. V roku 2020 by k futbalovej tréningovej ploche a pumptrack dráhe mal pribudnúť aj nový skatepark.

V mestskej časti Záturčie od roku 2019 postupne vyrastá Šport park, v ktorom si prídu na svoje priaznivci viacerých športov. Koncom roku 2020 by sa k futbalistom a fanúšikom pumptracku mali pridať aj skateri, bikeri a kolobežkári vďaka skateparku, ktorý bude spĺňať najmodernejšie štandardy.

„Veľmi ma teší, že aj zastupiteľstvo podporilo zámer vybudovania skateparku Pltníky. Skating a kolobežkovanie si získavajú čoraz viac popularity medzi mladými a mesto jednoducho muselo nájsť spôsob ako podporiť jeho rozvoj. Mladí sa dnes totiž nemajú kde venovať týmto druhom športu a využívajú na svoje jazdy centrum mesta, čo môže byť nebezpečné a je taktiež často kritizované. Pltníky sú ideálnym priestorom, ktorý si získava čoraz viac návštevníkov a vedenie mesta urobí všetko preto, aby to pokračovalo aj čo sa týka iných športov,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Na Pltníkoch vyrastie skatepark s rozlohou približne 1 010m² s betónovou dráhou, ktorá bude tvoriť až 880 m². Vnútri dráhy sa budú nachádzať zatrávnené ostrovčeky. Areál skateparku bude slúžiť skaterom, bikerom a kolobežkárom rôznych vekových kategórií a uzatvorí voľný priestor medzi chodníkom pre cyklistov a pumptrackom.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …