utorok - 18. júna, 2024
, Rušňové depo vo Vrútkach opäť ožije históriou

Rušňové depo vo Vrútkach opäť ožije históriou

Rušňové depo vo Vrútkach pozýva všetkých priaznivcov historických železničných vozidiel v dňoch 31. mája a 1. júna na 16. ročník akcie Železnica pre deti.

Členovia Spolku Výhrevne Vrútky po roku opäť pripravujú už tradičnú akciu určenú predovšetkým deťom, ale aj všetkým ostatným priaznivcom historických železničných vozidiel, pod názvom Železnica pre deti. V sobotu 31. mája a v nedeľu 1. júna sa v priestoroch Rušňového depa vo Vrútkach bude konať 16. ročník tejto akcie. Pravidelnú prezentáciu historických aj súčasných železničných vozidiel tradične pripravujú členovia Spolku Výhrevne Vrútky s podporou Železníc Slovenskej republiky, Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. a Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.

„Na akcii ako každý rok predstavíme historické vozidlá Múzejného a dokumentačného centra ŽSR spravované členmi Spolku Výhrevne Vrútky. Aj v tomto roku sa predstavia vozidlá niektorých klubov zo Slovenska a vozidlá spriatelených klubov zo zahraničia. Okrem historických vozidiel predstavíme aj v súčasnosti používané železničné vozidlá partnerov akcie – Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia a Železničnej spoločnosti Slovensko,“ uvádzajú organizátori na stránke vyhrevna-vrutky.sk.

, Rušňové depo vo Vrútkach opäť ožije históriou

Zdroj a foto: vyhrevna-vrutky.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *