nedeľa - 14. júla, 2024
, S Dolores O’Riordan sa v Limericku prišli rozlúčiť stovky ľudí
SITA/AP

S Dolores O’Riordan sa v Limericku prišli rozlúčiť stovky ľudí

So speváčkou írskej kapely The Cranberries Dolores O’Riordan, ktorá zomrela nedávno v Londýne, sa prišli rozlúčiť stovky ľudí. Rakva s jej telom bola vystavená v St Joseph’s Church v jej rodnom meste Limerick v Írsku.

Ľudia prinášali žlté kvety, v pozadí ticho hrali pesničky The Cranberries. Pohreb sa bude konať v utorok ráno /23.1.2018/ v St Ailbes‘ Church v Ballybrickene, speváčku pochovajú vedľa jej otca Terenca, ktorý zomrel v roku 2011. Dolores O’Riordan našli v pondelok /15.1.2018/ ráno bez známok života v londýnskom hoteli. Príčina smrti zatiaľ nebola určená, britská polícia však informovala, že jej smrť bola prirodzená.

Speváčka sa mala v Londýne zúčastniť na krátkom nahrávaní vokálov pre coververziu slávnej skladby The Cranberries Zombie v podaní losangeleskej kapely Bad Wolves. Britské médiá cez víkend priniesli informáciu, že okrem toho sa mala speváčka v Londýne stretnúť aj s predstaviteľmi nahrávacej spoločnosti BMG a mala sa s nimi rozprávať o možnom ďalšom albume The Cranberries.

 

, S Dolores O’Riordan sa v Limericku prišli rozlúčiť stovky ľudí

Kapela The Cranberries vznikla v roku 1989 pod názvom The Cranberry Saw Us, ktorý si neskôr zmenila na súčasnú podobu. Stala sa populárna už svojím debutovým albumom Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We? (1993), z ktorého sa predalo po celom svete vyše 40 miliónov kusov. Skupina má na konte aj ďalších päť štúdiových nahrávok – No Need To Argue (1994), To The Faithful Departed (1996), Bury The Hatchet (1999), Wake Up And Smell The Coffee (2001) a Roses (2012). Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako Zombie, Linger, I Can’t Be With You či Free To Decide.

Zdroj: BBC/SITA

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *