sobota - 13. apríla, 2024
, S novými frekvenciami viac regionálnych informácií

S novými frekvenciami viac regionálnych informácií

Rádio Rebeca, spojazdnilo koncom roka (2017) frekvencie v Ružomberku a v Dolnom Kubíne. „Momentálne si nás môžu naladiť poslucháči žijúci v regiónoch severného Slovenska na nasledovných frekvenciách: Martin 99,6 MHz, Žilina 88,6 MHz, Dolný Kubín 89,0 MHz a Ružomberok 99,8 MHz,“ informuje riaditeľka Rádia Rebeca Eva Lacová.

Spolu so spustenými frekvenciami prichádza v novom roku aj niekoľko zmien. Dopoludňajšie vysielanie počas pracovných dní ostáva nezmenené, v čase od 7 – 11 hod. sa poslucháčom aj naďalej prihovárajú moderátori. „V čase 12 – 16 hod prinášame Infoservis z regiónov, v ktorých máme pridelenú frekvenciu. Nadviazali sme spoluprácu  s regionálnymi televíziami (TV Raj, TV Turiec, TV Dolný Kubín), vďaka čomu je naše spravodajstvo zaujímavejšie a  pestrejšie z hľadiska ponúkaných informácií. Uvidíme, čo táto zmena prinesie, ale veríme, že poslucháči ocenia viac regionálnych informácií, ktorým celoplošne vysielajúce rádiá nevenujú veľkú pozornosť,“ dodala Lacová.

Infoservis z regiónov: 

12:25 hod. Martin

12:45 hod. Žilina

13:25 hod. Ružomberok

13:45 hod. Dolný Kubín

Správy:

08:00 hod. Regionálne správy /premiéra/

09:00 hod. Regionálne správy /premiéra/

10:00 hod. SK správy /premiéra/

11:00 hod. Regionálne správy /repríza z 08:00/

14:00 hod. SK správy /premiéra/

16:00 hod. Žurnál /prehľad toho najdôležitejšieho/

Novinkou je rubrika Pozvánkyktorá sa vysiela v premiére každý pracovný deň /7:30, 11:30 a 14:30h/ a obsahuje pozvánky do miest a obcí, v ktorých má rádio pokrytie. Víkendové vysielanie ostáva moderované v čase 9-13 hod.

Aj naďalej chceme našim poslucháčom prinášať zaujímavé rozhovory a súťaže. Každý týždeň prebieha súťaž o voľné vstupenky do našich kín pod názvom Hudobná hádanka „K vysielaniu patria aj špecifické relácie. Každú stredu od 19-stej je to Klub osamelých rockových sŕdc s Petrom Mičkom, v pondelok od 20-tej Šlabikár šťastia s Pavlom „Hiraxom“ Baričákom, ktorý sa teší veľkej obľube zo strany poslucháčov a opäť sa rozbehla aj relácia RockBeat s Mariannou White, ktorá sa vysiela každý nepárny utorok od 20-tej.

Veľmi dôležitou súčasťou moderovaného vysielania sú dopravné informácie. „V rámci Dopravného servisu, ktorý sa vysiela každý pracovný deň v čase moderovaného vysielania (7 – 11 hod.) vždy v 18-tej a 40-tej minúte využívame ako aktuálny zdroj v prevažnej miere informácie zverejňované vo verejne dostupnej aplikácií Waze a tiež na Facebooku v dopravných skupinách, s ktorými máme už dlhodobo dobrú spoluprácu, a to Dopravný servis – Turiec, Dopravný servis – okres Žilina a Liptovský dopravný servis, dodala Lacová. Rádio Rebeca sa orientuje v prevažnej miere na nový pop a počuť môžete aj rockové hity.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *