nedeľa - 16. júna, 2024
, Samo Tomeček predstavuje novinku „Iba v nej“, v jeho prvom lyric klipe tancuje exotická tanečnica!

Samo Tomeček predstavuje novinku „Iba v nej“, v jeho prvom lyric klipe tancuje exotická tanečnica!

„Iba v nej“ – to je názov novej skladby speváka Sama Tomečka. Skladateľ, hudobník, muzikológ a pedagóg vytvoril pieseň v prvej vlne korona krízy  a finálne ju dokončil vo februári 2021. Autorom textu je Samo Kovács, hudbu majú na konte obaja Samovia – Tomeček a Kovács.

Sympatický Samo je roky neoddeliteľnou súčasťou úspešnej relácie Milujem Slovensko, kde zaspieval už vyše 600 skladieb. Vypočujte si jeho novinku „Iba v nej“, ku ktorej vznikol Samov prvý lyric klip. Tancuje v ňom exotická tanečnica, ktorá bola družičkou na Samovej svadbe!

O mix a master skladby „Iba v nej“ sa postaral Marek Šurin, ktorý spolupracuje s množstvom slovenských interpretov.

„Pieseň „Iba v nej“ vznikala dlhší čas, dokonca som ju odložil a vrátil sa k nej v korona kríze roku 2020. Skladba je o živote, o vzťahoch medzi mužom a ženou. Často máme pri problémoch vo vzťahu pocit, že sme ukrivdení. Takmer vždy v tom však majú prsty obe strany. Nikdy nie je na vine iba jeden. Myslím si, že sa v piesni môžu viacerí ľudia nájsť,“ vysvetľuje vznik skladby Samo Tomeček.

Text k piesni „Iba v nej“ napísal Samo Kovács, s ktorým Samo Tomeček spolupracuje vyše 9 rokov. Dvaja Samovia spolu hrali v kapele a nahrali dva štúdiové albumy „Nespím“ – 2015 a „Ikony“ – 2018.

„Samo je skvelý gitarista a nakoniec sa vyprofiloval aj na autora a skladateľa. Postavil si v Žihárci vlastné štúdio, kde „Iba v nej“ aj vzniklo. Tým, že sme za tie roky aj dobrí kamaráti, poznáme sa veľmi dobre. Odohrali sme spolu vyše 500 koncertov a tak spolupráca išla ako po masle. Samo Kovács dokázal perfektne zhmotniť moju predstavu a potom už to išlo prirodzene,“ prezradil Samo Tomeček.

Ku skladbe vzniklo aj lyric video, o ktoré sa postaral Peter Kanda. V klipe tancuje exotická tanečnica Sara Ahmed.

„Pôvodne som chcel nakrútiť klasický videoklip, no vzhľadom na súčasnú situáciu som sa rozhodol inak. Toto je moje prvé lyric video a som s ním  spokojný. Pozerali sme viaceré lyric videá s mojou manželkou Sophie, ktorú napadlo osloviť jej kamarátku a tanečnicu Saru Ahmed. Spolupracovali spolu na pár tanečných projektoch. Poznám sa s ňou aj osobne, dokonca bola na našej svadbe jednou z družičiek. Počas celého klipu tancuje v pozadí a dodala lyric videu tú správnu emóciu, ktorá pieseň ešte viac podporila,“ konštatuje Samo.

Samo Tomeček počas korona krízy naspieval viaceré reklamy, z ktorých dve sa umiestnili na vrchole rebríčka na Youtube počas celého roka 2020 a stali sa z nich dokonca hity. Prvé miesto reklamy pre značku Dedoles a na treťom Zlatý Bažant.

„Zo začiatku korona krízy som sa zmenil troška na stavbára a dokončoval som dom a záhradu. Potom prišlo pár koncertov v lete a ďalšia séria Milujem Slovensko a medzitým svadba. Bolo to hektické obdobie a som rád, že sme ho prežili v zdraví. Naučil som sa za ten čas naozaj veľa a prešiel si aj ťažšími dňami. Aktuálne mám rozrobených viacero skladieb a pomaly začínam premýšľať aj nad novým autorským albumom. Keďže som sa minulý rok v septembri oženil, nové piesne vznikajú už v novej životnej etape,“ uzatvára mladomanžel Samo Tomeček.

Samo Tomeček sa hudbe venuje už od šiestich rokov. Kariéru odštartoval v roku 2005 v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá Superstar. Na konte má štyri štúdiové albumy a viaceré spolupráce s rôznymi interpretmi. Od roku 2013 spieva v úspešnej relácii Milujem Slovensko. Získal prestížne spevácke ocenenie v Moskve a dvakrát sa umiestnil v top 3 Spevák roka v ankete OTO. V roku 2019 dokončil doktorandské štúdium na FiF UK v Bratislave v odbore Muzikológia a vydal svoju prvú monografiu „Vokál v (pop)rockovej hudbe na Slovensku“.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …