piatok - 22. septembra, 2023
, Seniori tvorivo: Po stopách štúrovcov v Turci

Seniori tvorivo: Po stopách štúrovcov v Turci

Turčianske kultúrne stredisko v  Martine pripravilo pre seniorov z Turca program pod názvom Vzdelávací klub tretieho veku. V rámci aktivít pripravovaných seniormi bol aktuálne realizovaný aj  projekt:  Seniori tvorivo – po stopách štúrovcov v Turci. Jeho slávnostné ukončenie spojené s vernisážou a krstom brožúry bolo 29. októbra 2015 o 14.00 h v priestoroch Denného centra pre seniorov v Martine.

Pri príležitosti roku Ľudovíta Štúra a 200. výročia jeho narodenia si členky Denného centra Martin – Záturčie pripomenuli túto významnú osobnosť slovenského národa, našli jeho stopy a stopy jeho nasledovateľov v našom regióne. Seniori navštívili miesta, kde sa narodili či pôsobili štúrovci, či už to bol M. M. Hodža, Ján Kalinčiak alebo  Juraj Langsfeld.

Slovami Anny Lukáčovej „Pri našich cestách sme síce nevyšli na tatranský Kriváň, ani sme si nedali slavianske mená, ale snažili sme sa prejsť pešo všetky miesta, o ktorých sme vedeli, že sa k nim viaže zmienka o štúrovcoch. Pri našich dlhých prechádzkach sme prešli Priekopu, Sučany, Vrútky, Príbovce, Rakovo, Benice, Rakšu, Turčiansky Michal, Kláštor pod Znievom, Záturčie a ďalšie obce. Pri zbere historických faktov o štúrovcoch nás zaujali aj turčianske kostolíky, obdivovali sme, podobne ako štúrovci, krásu slovenskej prírody a jej vzácnosti.“

Autor: Radoslav Pančík/TKS v Martine
Foto: TKS v Martine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *