nedeľa - 5. februára, 2023
, Martinčanka, ktorá sa dvakrát pokúsila uniesť dieťa, skončila v rukách polície

Martinčanka, ktorá sa dvakrát pokúsila uniesť dieťa, skončila v rukách polície

V uplynulých dňoch skončila v rukách martinskej polície žena, ktorá sa v pondelok 2. novembra krátko popoludní pokúsila v mestskej časti Podháj v Martine uniesť na ulici dieťa v kočíku.

Žena  zaútočila na 33-ročnú mamičku, ktorá sa po ulici prechádzala s kočíkom, v ktorom zaspávalo jej dieťa. Odsotila ju nabok a vytrhla jej kočík. Matka sa bránila a rovnako bránila aj kočík s dieťaťom, na čo jej útočníčka začala vulgárne nadávať. Zúfalá matka volala o pomoc a mávala na okolo prichádzajúce vozidlo. Na to sa útočníčka otočila a prešla k plotu pri rodinnom dome, kde mala odložené osobné veci. Matka s dieťaťom následne z miesta incidentu odišla, avšak útočníčka sa pobrala za ňou. To už bola na miesto vyslaná policajná hliadka, ktorá ženu zadržala.

Polícia ďalej zistila, že 44-ročná Martinčanka podobný čin vykonala aj 29. októbra popoludní, keď rovnako v mestskej časti Podháj zbadala prichádzať mamičku s kočíkom. Pristúpila k nej a násilím jej vytrhla kočík s dieťaťom. Pri vytrhnutí sa kočík takmer prevrátil. Situáciu zachránila matka, ktorá útočníčke vytrhla kočík späť a rýchlo z miesta odišla. Pri incidente došlo k poškodeniu kočíka. Škodu zatiaľ majiteľka nespresnila.

Vyšetrovateľ ženu obvinil zo zločinu únosu v štádiu pokusu. Zároveň spracoval podnet na návrh na vzatie obvinenej do väzby. Martinčanke hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na štyria až desať rokov.

Autor: Jana Balogová/KR PZ v Žiline
Foto: Pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Žilina, Dnes večer zhasne na 30 minút verejné osvetlenie. Žilina sa pridáva k protestnej iniciatíve

Dnes večer zhasne na 30 minút verejné osvetlenie. Žilina sa pridáva k protestnej iniciatíve

Žilina 30. január 2023 – Žilina sa zapája do celoslovenskej iniciatívy a demonštratívne na znak nespokojnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *